ମିତ୍ରୋଂ ଆପ୍, ଏକ ଟିକଟକ୍ କ୍ଲୋନ୍, ଅପସାରଣ ହେବାର କିଛି ଦିନ ପରେ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେରେ ଫେରିଛି (Mitron App, Is Back on Google Play)

Mitron App, Is Back on Google Play

ମିତ୍ରୋଂ  ଆପ୍, ଏକ ଟିକଟକ୍ କ୍ଲୋନ୍, ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର ମାଧ୍ୟମରେ ପୁଣି ଥରେ ଉପଲବ୍ଧ | ଗୁଗୁଲ ପ୍ଲେ ନୀତିର ଉଲ୍ଲଂଘନ ହେତୁ ଏହି ସପ୍ତାହ ଆରମ୍ଭରେ ଗୁଗୁଲ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରୁ ସର୍ଟ ଭିଡିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମକୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଗୁଗୁଲ୍ କହିଛି ଯେ ମିତ୍ରନ୍ ଏହାର “ସ୍ପାମ୍ ଏବଂ ସର୍ବନିମ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା” ନୀତିର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ପରେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଟେକ୍ ଜଏଣ୍ଟ୍ ଠିକାଦାରଙ୍କ ସହ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ, ସେହି ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପରେ, ଆପ୍ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେକୁ ଫେରିଛି | ଟାଣିବା ପୂର୍ବରୁ, ମିତ୍ରନ୍ ଆପ୍ 50 ଲକ୍ଷ ଡାଉନଲୋଡ୍ ଅତିକ୍ରମ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା |

ମିଟ୍ରନ୍ ଆପ୍ ପାଇଁ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋର ତାଲିକା ପୁଣି ଥରେ ଲାଇଭ୍ | ଏହି ଆପ୍ ନିଜକୁ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ଭାରତ ଭିତ୍ତିକ ଏକ ମାଗଣା ସର୍ଟ ଭିଡିଓ ଏବଂ ସୋସିଆଲ୍ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ବୋଲି କହିଥାଏ ଏବଂ ଏହାର ୟୁଜର୍ ଇଣ୍ଟରଫେସ୍ ଟିକଟକ୍ ସହିତ ସମାନ |

ଜୁନ୍ 2 ରେ ଗୁଗୁଲ୍ ମିତ୍ରନ୍ଙ୍କୁ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେରୁ ଟାଣି ନେଇଥିଲା ଯେ ଏହାର ନୀତି ଆପ୍ସକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ ନାହିଁ ଯାହା ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଆପ୍ ସହିତ ସମାନ ଅନୁଭୂତି ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ। ଦୁଇ ମାସ ତଳେ ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ମିଟ୍ରନ୍ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦେଶରେ ପ୍ରଚଳିତ ଚୀନ୍ ବିରୋଧୀ ଏବଂ ଟିକଟକ୍ ବିରୋଧୀ ଭାବନାକୁ ପୁଞ୍ଜି ଦେଇଛି। ଗତ ମାସରେ, ଏହି ଆପରେ ଏକ ଦୁର୍ବଳତା ଥିବା ଜଣାଯାଇଥିଲା ଯାହା ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ୟୁଜର୍ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା କରିବାକୁ ଏବଂ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ତରଫରୁ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇପାରେ | 

ଏହି ତ୍ରୁଟି କୌଣସି ଖରାପ ଅଭିନେତାଙ୍କୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସୂଚନା ଚୋରି କରିବାକୁ ଦେଇନଥିଲା ଯେପରିକି ଇମେଲ ଆଇଡି ଯାହା ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ମିତ୍ରନ୍ ଆପରେ ଏକ ଆକାଉଣ୍ଟ ସାଇନ୍ ଅପ୍ କରିବାକୁ ବ୍ୟବହାର କରିଥିଲେ | ଠିକାଦାର ନୂତନ ସଂସ୍କରଣରେ ସୁରକ୍ଷା ତ୍ରୁଟି ସମାଧାନ କରିଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ତାହା ଅସ୍ପଷ୍ଟ ରହିଛି।ଗୁଗୁଲ୍ ପ୍ଲେ ଷ୍ଟୋରରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଏକ ଅଫିସିଆଲ୍ ଚେଞ୍ଜେଲଗ୍ UX (ଉପଭୋକ୍ତା ଅଭିଜ୍ଞତା) ପରିବର୍ତ୍ତନକୁ ପ୍ରୟୋଗର ଏକମାତ୍ର ନୂତନ ଜିନିଷ ଭାବରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛି |