ନୋକିଆ 9 PureView ଶେଷରେ ଭାରତରେ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ 10 ଅପଡେଟ୍ ଗ୍ରହଣ କରୁଛି, ଏପ୍ରିଲ୍ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ୟାଚ୍ ଆସିଛି

ନୋକିଆ 9 PureView ଶେଷରେ ଭାରତରେ ଏହାର ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ 10 ଅପଡେଟ୍ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି | ଗତ ଡିସେମ୍ବରରେ HMD ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଅପଡେଟ୍ ରୋଲଆଉଟ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଏହା କହିଛି ଯେ ଏହା ଏକ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ହେବ ଯାହା ପ୍ରଥମେ କିଛି ବଜାର ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବ |

Nokia_9_Pureview_security_update

ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ଏହି ମାସର ଆରମ୍ଭରେ, ଭାରତର ଅଳ୍ପ କିଛି ଉପଭୋକ୍ତା ଚାରି ମାସର ରୋଲଆଉଟ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଅପଡେଟ୍ ପାଇନଥିବା ରିପୋର୍ଟ କରିଥିଲେ | ଏହି ଉପଯୋଗକର୍ତ୍ତାଗଣ ଟ୍ୱିଟରକୁ ଯାଇ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଫ୍ଲାଗ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ HMD ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ସିପିଓ ଜୁହୋ ସର୍ଭିକାସ୍ ଏଥିରେ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ। କମ୍ପାନୀ ବର୍ତ୍ତମାନ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି ଯେ ନୋକିଆ 9 PureView ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଭାରତରେ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ 10 ଅପଡେଟ୍ ର ରୋଲ ଆଉଟ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି |

ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ 10 ଅପଡେଟ୍ ନୂତନ ଅନ୍ଧାର ମୋଡ୍, ଅଧିକ ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ ନାଭିଗେସନ୍ ବିକଳ୍ପ, ସ୍ମାର୍ଟ ଉତ୍ତର, ଉତ୍ତମ ଗୋପନୀୟତା ନିୟନ୍ତ୍ରଣ, ଏକ ନୂତନ ଫୋକସ୍ ମୋଡ୍ ଏବଂ ଏକ ନୂତନ ଫ୍ୟାମିଲି ଲିଙ୍କ୍ ବୈଶୀଷ୍ଟ୍ୟ ଆଣିଥାଏ | ଟ୍ୱିଟରରେ ଭାରତର ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଂଶୀଦାର ହୋଇଥିବା ସ୍କ୍ରିନସଟଗୁଡିକ ଉପରେ ଆଧାର କରି ଏହି ଅପଡେଟ୍ ପ୍ରାୟ 839MB ଅଟେ ଏବଂ ଏପ୍ରିଲ୍ 2020 ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ୟାଚ୍ ଆଣିଥାଏ |

ନୋକିଆ 9 PureView ପାଇଁ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ 10 ଅପଡେଟ୍ ର ସଂସ୍କରଣ ସଂଖ୍ୟା ହେଉଛି V5.13D | ଯଦି ଆପଣ ଏକ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରିନାହାଁନ୍ତି, ତେବେ Settings > About Phone > System updates > Check for update ପାଇଁ ମାନୁଆଲ୍ ଭାବରେ ଅପଡେଟ୍ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ | ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ ଯେ ଆପଣ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ୱାଇ-ଫାଇ ସଂଯୋଗ ଅଧୀନରେ ନୋକିଆ 9 PureView କୁ ଅପଡେଟ୍ କରନ୍ତୁ, ଏବଂ ଯଦି ସମ୍ଭବ, ସଂସ୍ଥାପନ ପ୍ରକ୍ରିୟା ସମୟରେ ଏହାକୁ ଚାର୍ଜରେ ରଖନ୍ତୁ |

ଏହି ରୋଲଆଉଟ୍ ସହିତ, HMD ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଟିପ୍ପଣୀ କରିଛି ଯେ ଗତ ବର୍ଷ ଏହାର ଅଫିସିଆଲ୍ ଲଞ୍ଚ ପରଠାରୁ 13 ରୁ ଅଧିକ ନୋକିଆ ଫୋନ୍ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ OS ପାଇଛି। ନୋକିଆ 9 PureView ବ୍ୟତୀତ ନୋକିଆ 8 ସିରୋକୋ, ନୋକିଆ 8.1, ନୋକିଆ 7.2, ନୋକିଆ 7 ପ୍ଲସ୍, ନୋକିଆ 7.1, ନୋକିଆ 6.2, ନୋକିଆ 6.1 ପ୍ଲସ୍, ନୋକିଆ 6.1, ନୋକିଆ 4.2, ନୋକିଆ 3.2, ନୋକିଆ 2.3 ଏବଂ ନୋକିଆ 2.2 କୁ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ 10 କୁ ଉନ୍ନତ କରାଯାଇଛି | ଭାରତରେ | ନୋକିଆ 6.2 କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଅଦ୍ୟତନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା, ଏବଂ ଏହି ମଡେଲର ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ 10 ଅପଡେଟ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ 2020 ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ସୁରକ୍ଷା ପ୍ୟାଚ୍ ସହିତ ଆଣିଥିଲା |