ଜିଏସଟି ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ରିଅଲମେ ଫୋନରେ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ଘୋଷଣା କରିଛି, ରିଅଲମ X2 ପ୍ରୋ ମୂଲ୍ୟ 2,000 ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି (Realme Phones Price Increased in India)

Realme Announces Price Hike on Phones Due to GST Rise

ସମ୍ପ୍ରତି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ  ଜିଏସଟି ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ରିଅଲମେ ଭାରତରେ ଏହାର ଫୋନର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିଛି। ରିଅଲ୍ ପୋର୍ଟଫୋଲିଓରେ ଅଧିକାଂଶ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ଫୋନ୍ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି ଏବଂ 1000 ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି। ନୂତନ ଭାବରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଥିବା ରିଅଲମ୍ 6 ଏବଂ ରିଅଲ୍ 6 ପ୍ରୋ ଫୋନ୍ ଉପରେ 1000 ପ୍ରତିଫଳିତ ହୋଇଛି |

ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଜିଏସ୍ଟି 12 ପ୍ରତିଶତରୁ 18 ପ୍ରତିଶତକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବାକୁ ଭାରତ ସରକାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ବୃଦ୍ଧି ଏପ୍ରିଲ୍ 1, ବୁଧବାର ଠାରୁ ଲାଗୁ ହେଲା ଏବଂ ଆପଲ୍, ଜିଆଓମି, ଭିଭୋ ଏବଂ ଓପୋ ଭଳି ଅନେକ କମ୍ପାନୀ ମଧ୍ୟ ଜିଏସ୍ଟି ବୃଦ୍ଧି ପରେ ସେମାନଙ୍କର ମୂଲ୍ୟ ସଂଶୋଧନ କରିଛନ୍ତି।

ଭାରତରେ ରିଅଲମ୍ price ମୂଲ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ Rs Rs, ୦୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 4GB RAM + 64GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ମଡେଲ୍ ପାଇଁ 13,999, Rs। 6GB RAM + 64GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ ପାଇଁ 15,999, ଏବଂ Rs। 8GB RAM + 128GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ବିକଳ୍ପ ପାଇଁ 16,999 |

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ରିଅଲମ Pro ପ୍ରୋ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ Rs Rs ,। Rs। ଟଙ୍କା ରହିଛି। 6GB RAM + 64GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ ପାଇଁ 17,999 ଥିବାବେଳେ ଏହାର 6GB RAM + 128GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ବିକଳ୍ପ ମୂଲ୍ୟ Rs ,। Rs। ଟଙ୍କା ରହିଛି। 18,999 ଏବଂ 8GB RAM + 128GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ବିକଳ୍ପ ହେଉଛି Rs, ୦୦୦ ଟଙ୍କା | 19,999 ରିଅଲମ କହିଛନ୍ତି ଯେ H2 2018 ପରଠାରୁ ଏହା ଏହାର ପ୍ରଥମ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି |

ଜାନୁଆରୀରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଥିବା ରିଅଲ୍ 5i ମଧ୍ୟ ମୂଲ୍ୟରେ ବୃଦ୍ଧି ଘଟୁଛି ଏବଂ ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ Rs, ୦୦୦ ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | 9,999 (ମୂଲ୍ୟ 1,000 ଟଙ୍କା ବଢ଼ିଲା) ତୁଳନାତ୍ମକ ଭାବରେ, ଏକ ମାସ ପରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଥିବା ରିଅଲମ C3 ମୂଲ୍ୟ 1,000 ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାର ଦେଖୁଛି |  ରିଅଲମ ଏକ୍ସ 2 ରେ ମଧ୍ୟ Rs, ୦୦୦ ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି। 1,000, କିନ୍ତୁ ରିଅଲମ X2 ପ୍ରୋ ର ମୂଲ୍ୟ 1,000 ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି | 2,000 ରିଅଲମେ ରିଅଲମ ଏକ୍ସ 2 ପ୍ରୋ ମାଷ୍ଟର ସଂସ୍କରଣର ମୂଲ୍ୟକୁ 2,000 ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି କରିଛି।  ଏବଂ ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ 36,999 ଟଙ୍କାରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ |  ରିଅଲମ 5, ରିଅଲମ 5, ରିଅଲମ 5 ପ୍ରୋ, ରିଅଲମ ଏକ୍ସ, ଏପରିକି ରିଅଲମ ଏକ୍ସଟି ଭଳି ପୁରୁଣା ଫୋନରେ 1000  ଟଙ୍କା ବୃଦ୍ଧି ଦେଖାଯାଇଛି।

ରିଅଲମ ବ୍ୟତୀତ ଜିଆଓମି, ପୋକୋ ଏବଂ ଓପୋ ଭଳି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ କମ୍ପାନୀ ଜିଏସ୍ଟି ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ମୂଲ୍ୟରେ ସଂଶୋଧନ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।