PUBG MOBILE ରେ ଭଏସ୍ ଚାଟ୍ ସମସ୍ୟାଗୁଡିକ କିପରି ଫିକ୍ସ କରିବେ? (How to fix voice chat problems in pubg mobile?)

PUBG ମୋବାଇଲ୍ ନିସନ୍ଦେହରେ ଆଜିକାଲି ସବୁଠାରୁ ହଟ ଶୁଟିଂ ଖେଳ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ | ଆମେ ସବୁବେଳେ ସ୍ୱପ୍ନରେ ଦେଖୁଥିବା ଯୁଦ୍ଧ ରୟାଲ୍ ଅନୁଭୂତି ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଆମେ ସେମାନଙ୍କ ବିକାଶକାରୀଙ୍କୁ ଯଥେଷ୍ଟ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେଇ ପାରିବୁ ନାହିଁ; PUBG ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏହାକୁ ସତ୍ୟ କରିଛି ଏବଂ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ ଉଦାହରଣ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି |

How to fix voice chat problems in pubg mobile

ଯୁଦ୍ଧ ରୟାଲ୍ ଖେଳର ସର୍ବୋତ୍ତମ ହୋଇ, ଯୋଡି କିମ୍ବା ସ୍କ୍ୱାଡ଼ ରେ ଖେଳିବା ମଜାକୁ ଦ୍ୱିଗୁଣିତ କରିଥିବାରୁ ଏହାକୁ କେବଳ ଏକାକୀ ବଜାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ | ଏକ ଭଲ ରଣନୀତିକ ଖେଳ ପାଇଁ ଆପଣ ଅନଲାଇନରେ ଅନିୟମିତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହିତ ଖେଳୁଛନ୍ତି କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କର ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଖେଳୁଛନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କ ଯୋଡି କିମ୍ବା ସ୍କ୍ୱାଡ଼  ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କ ସହିତ ସମନ୍ୱୟ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ପଡିବ |

ଯଦିଓ PUBG ମୋବାଇଲ୍ ଉଭୟ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଏବଂ ଆଇଓଏସରେ ସୁରୁଖୁରୁରେ ଚାଲିଥାଏ, ବେଳେବେଳେ ଅନ୍ୟ ଅନଲାଇନ୍ ମଲ୍ଟିପ୍ଲେୟାର ଖେଳ ପରି, ଏହା ମଧ୍ୟ ଛୋଟ ଗ୍ଲିଚ୍ ର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୁଏ | ସବୁଠାରୁ ସାଧାରଣ ହେଉଛି ଯେତେବେଳେ ତୁମର ଭଏସ୍ ଚାଟ୍ କାମ ବନ୍ଦ କରିଦିଏ ଏବଂ ତୁମର ସାଥୀମାନେ ତୁମକୁ ଶୁଣି ପାରିବେ ନାହିଁ | ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ଅନେକଗୁଡ଼ିଏ ଜିନିଷ ଅଛି ଯାହାକୁ ଆପଣ ଏହି ସମୟରେ ଠିକ୍ କରିବାକୁ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଖେଳ ସହିତ ଯିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରିବେ |

1 - ମରାମତି |

ସମ୍ଭାବନା ଅଧିକ ଯେ କେବଳ ଆପଣଙ୍କର ଖେଳକୁ ମରାମତି କରିବା ସେଠାରେ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରିବ | ଯେତେବେଳେ ତୁମେ ଭଏସ୍ ଚାଟ୍ ଇସୁ କରୁଛ, ତୁମକୁ ତାହା କରିବାକୁ ପଡିବ, କେବଳ ଖେଳ ବନ୍ଦ କର, ଏହାକୁ ପୁନର୍ବାର ଖୋଲ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ସ୍କ୍ରିନର ଡାହାଣ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ‘ମରାମତି’ ବଟନ୍ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କର | ଥରେ ଏହା ହୋଇଗଲେ, ତୁମେ ତୁମର ଖେଳକୁ ଫେରିପାରିବ ଏବଂ ତୁମକୁ ଆଉ କଷ୍ଟ ଦେବା ପାଇଁ ଇସୁ ସେଠାରେ ରହିବ ନାହିଁ, ଆଶାକରେ |

ଯଦିଓ, ଭଏସ୍ ବିଫଳତା ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ଗ୍ଲିଚ୍ ର ଏକାଧିକ କାରଣ ଥାଇପାରେ ଏବଂ ଆପଣ ଏହାକୁ ଠିକ୍ କରିବାକୁ ଏକାଧିକ ଜିନିଷ ଚେଷ୍ଟା କରିପାରନ୍ତି | ତେଣୁ ଯଦି ସମସ୍ୟା ଜାରି ରହେ, ଅନ୍ୟ ଏକ ସମାଧାନ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ |

2 - ତୁମର ମାଇକ୍ ଟର୍ନ୍ ଅନ୍ / ଅନ୍ କର |

ଖେଳରେ ଆପଣଙ୍କର ଯୋଡି କିମ୍ବା ସ୍କ୍ୱାଡ଼  ପାର୍ଟନର ଯୋଡିବା ପରେ, ଆପଣ ସମସ୍ତେ ଯୁଦ୍ଧରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ଉଭୟ ମାଇକ୍ ଏବଂ ସ୍ପିକର୍ ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ନହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମାଇକ୍ ଏବଂ ସ୍ପିକରକୁ ବନ୍ଦ ରଖନ୍ତୁ - ଏହା କୌଣସି  ପ୍ରକାର ଲକ ସୃଷ୍ଟି ନକରି ଖେଳ ସର୍ଭରଗୁଡ଼ିକୁ ସୁରୁଖୁରୁରେ ଚଳାଇବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ କମ୍ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ରଖିବା ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥାଏ | ଥରେ ଆପଣ ଅବତରଣ କରିସାରିବା ପରେ, ଆପଣ ଆପଣଙ୍କର ମିକ୍ସ ଏବଂ ସ୍ପିକର୍ ଟର୍ନ୍ ଅନ୍ କରିପାରିବେ | ଧର୍ଯ୍ୟ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏଠାରେ ଏକ ଚାବି!

3 - କମ୍ କରନ୍ତୁ |

ସବୁଠାରୁ ବିରକ୍ତିକର ଭଏସ୍ ଚାଟ୍ ତ୍ରୁଟି ହେଉଛି ଯେତେବେଳେ ଏହା ଖେଳ ମଝିରେ ଘଟେ | ତୁମେ ଏବଂ ତୁମର ସ୍କ୍ୱାଡ଼  ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ସବୁକିଛି ସହିତ ଶୁଭକାମନା କରୁଛ, ହଠାତ୍ ତୁମେ ସମସ୍ତେ ସ୍ୱର ହରାଇଛ | ସେହି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆପଣଙ୍କର ପରଦାକୁ କମ୍ କରିବା ଆଶାକରେ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ୱର ଫେରସ୍ତ କରିବ | ଖେଳକୁ କମ୍ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଏହାକୁ ସର୍ବାଧିକ କରନ୍ତୁ, ଏହାକୁ ଟିକିଏ ସମୟ ଦିଅନ୍ତୁ ଏବଂ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ ହେବ | ମୁଁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଭାବରେ ଏହି ସମସ୍ତ କୌଶଳ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି, ଏବଂ ଏହା ମୋ ପାଇଁ କାମ କଲା | ଏହା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରିପାରେ |

4 - ସେଟିଂସମୂହକୁ ଯାଆନ୍ତୁ |

ଏହା ଟିକେ ନିର୍ବୋଧ ଶବ୍ଦ ହୋଇପାରେ କିନ୍ତୁ ମୁଁ ମିଛ କହିବି ନାହିଁ, ଏହା ମୋ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କାମ କଲା | ଆପଣଙ୍କୁ କେବଳ ସେଟିଂସମୂହକୁ ଯିବାକୁ ପଡିବ ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ପରଦାର ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ‘ଗ୍ରାହକ ସେବା’ର ଏକ ବିକଳ୍ପ ଦେଖିବେ | ଏହାକୁ ଖୋଲ ଏବଂ ପୁନର୍ବାର ବନ୍ଦ କର | ଏହା ଅଟେ! ଏହା ଖେଳକୁ କମ୍ କରିବା ଏବଂ ଏହାକୁ ଖୋଲିବା ପରି କାମ କରେ | ଯଦି ଆପଣ ଜଣେ ଆଇଫୋନ୍ ଉପଭୋକ୍ତା, ତେବେ ଏହି ବିକଳ୍ପ କମ୍ କରିବା ଅପେକ୍ଷା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଭଲ କାମ କରିବ |

5 - ସର୍ଭର ସୁଇଚ୍ କରନ୍ତୁ |

ଯଦି ସବୁକିଛି ବିଫଳ ହୁଏ, ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ହେବ | ଯେତେବେଳେ ଭଏସ୍ ଚାଟ୍ କାମ କରୁନାହିଁ ସର୍ଭର ସୁଇଚ୍ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ | ବେଳେବେଳେ ଯେତେବେଳେ ଗୋଟିଏ ସର୍ଭରରେ ଭାରି ଟ୍ରାଫିକ୍ ଥାଏ, ଗଲିଚ୍ ହୁଏ | ତେଣୁ କେବଳ ଅନ୍ୟ ସର୍ଭରକୁ ସୁଇଚ୍ କର ଏବଂ ପୁନର୍ବାର ଚେଷ୍ଟା କର | ଯଦି ଏହା ମଧ୍ୟ କାମ କରିନଥାଏ; ଦୟାକରି ଜାଣନ୍ତୁ ଯେ ଏହା ଆପଣ କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ ଦଳ ନୁହେଁ, PUBG ଏବଂ Fortnite ପରି ଖେଳଗୁଡିକରେ ବେଳେବେଳେ ଭଏସ୍ ସମସ୍ୟା ଥାଏ କିନ୍ତୁ ସେଗୁଡିକ ଅଳ୍ପ ସମୟ ପାଇଁ ଘଟେ ଏବଂ ତୁରନ୍ତ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହୁଏ |

କିନ୍ତୁ ମୁଁ ଉପରୋକ୍ତ ବର୍ଣ୍ଣନା କରିଥିବା ଏହି ବିକଳ୍ପଗୁଡିକ ଚେଷ୍ଟା କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଯଦି ସେମାନେ ମୋ ପାଇଁ କାମ କରନ୍ତି, ନିମ୍ନରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟରେ ମୋତେ ଧନ୍ୟବାଦ ଦେବାକୁ ଭୁଲନ୍ତୁ ନାହିଁ | ଭିଡିଓ ଗେମରେ ଶୁଟିଂ ଶୁଭ!