OnePlus Warp Charge 30 ବେତାର ଚାର୍ଜିଂ ଟେକ୍ OnePlus 8 Pro ଡେବ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି

OnePlus ୱାନପ୍ଲସ୍ 8 ସିରିଜ୍ ଲଞ୍ଚ ପୂର୍ବରୁ ଏହାର ମାଲିକାନା ବେତାର ଚାର୍ଜିଂ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଭାବରେ ୱାରପ ଚାର୍ଜ 30 ବେତାର ଘୋଷଣା କରିଛି | ଅଧ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଏକ ସୁସଙ୍ଗତ ଉପକରଣକୁ ଏକ ପ୍ରତିଶତରୁ 50 ପ୍ରତିଶତ ଚାର୍ଜ କରିବାକୁ ନୂତନ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି କୁହାଯାଉଛି | ଏହା ମଧ୍ୟ 30W ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶିଖର ଆଉଟପୁଟ୍ ବିତରଣ କରିବାକୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି - ଯାହା ଆପଣ ଏକ ଆଇଫୋନ୍ କିମ୍ବା ସାମସଙ୍ଗର ଫ୍ଲାଗସିପ୍ ରେ ପାଇବେ ତାହାଠାରୁ ଅଧିକ | ଯଦି ଆମେ ଗୁଜବ ମିଲକୁ ଦେଖିବା, ୱାନପ୍ଲସ୍ 8 ପ୍ରୋ ୱାର୍ପ ଚାର୍ଜ 30 ବେତାର ଚାର୍ଜିଂ ସପୋର୍ଟ ସହିତ ଡେବ୍ୟୁ କରିବ |
OnePlus Warp Charge 30 Wireless Charging

ଏକ ଫୋରମ୍ ପୋଷ୍ଟରେ, ୱାନପ୍ଲସ୍ ଏହାର ୱାର୍ପ ଚାର୍ଜ 30 ବେତାର ପ୍ରଯୁକ୍ତିବିଦ୍ୟା ବିଷୟରେ ବିସ୍ତୃତ ବିବରଣୀ ଦେଇଛି | କମ୍ପାନୀ ଏହାର ୱାରପ ବେତାର ସିଧାସଳଖ ଚାର୍ଜିଂ ସ୍ଥାପତ୍ୟକୁ ବିକଶିତ କରିଛି ଯାହା ବେତାର ଚାର୍ଜର ଏବଂ ଫୋନ ମଧ୍ୟରେ କଷ୍ଟୋମାଇଜଡ୍ ଚିପ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ଏକ ରିଅଲ୍-ଟାଇମ୍ ଯୋଗାଯୋଗକୁ ସକ୍ଷମ କରିଥାଏ | ଚାର୍ଜର କରେଣ୍ଟ ଏବଂ ଭୋଲଟେଜକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାରେ କଷ୍ଟମ ସ୍ଥାପତ୍ୟକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚିପ ଦାବି କରାଯାଇଛି |

ଅତିରିକ୍ତ ଭାବରେ, ୱାନପ୍ଲସ୍ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ଚାର୍ଜ ପମ୍ପ ନିର୍ମାଣ କରିଛି ଯାହା ଉତ୍ତାପରେ ରୂପାନ୍ତରିତ ଶକ୍ତି ପରିମାଣକୁ କମ୍ କରିବାକୁ ଏବଂ 97 ପ୍ରତିଶତ ଚାର୍ଜ ଦକ୍ଷତା ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଫୋନ୍ ମଧ୍ୟରେ ବସିଥାଏ | ବେତାର ଭାବରେ ଚାର୍ଜ କରିବାବେଳେ ପମ୍ପଗୁଡ଼ିକ “ଏକ ସ୍ଥିର ଚାର୍ଜ ବଜାୟ ରଖିବା ଏବଂ ଆପଣଙ୍କ ଫୋନକୁ ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବାରେ” ସାହାଯ୍ୟ କରେ |
ୱାର୍ପ ବେତାର ସିଧାସଳଖ ଚାର୍ଜିଂ ସ୍ଥାପତ୍ୟ ଏବଂ ବିଚ୍ଛିନ୍ନ ଚାର୍ଜ ପମ୍ପଗୁଡ଼ିକର ମିଶ୍ରଣ 30W ବେତାର ଚାର୍ଜିଂକୁ ସକ୍ଷମ କରିଥାଏ | ତଥାପି, OnePlus ଏହାର ବେତାର ଚାର୍ଜିଂ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଡିଜାଇନ୍ କରିବାବେଳେ Qi ଏବଂ EPP ମାନକକୁ ମଧ୍ୟ ବିଚାର କରିଛି | ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ମାଲିକାନା ବିକାଶକୁ ସମର୍ଥନ କରିବା ସହିତ, OnePlus 8 ସିରିଜ୍ 5W ରେ ସମସ୍ତ Qi ବେତାର ଚାର୍ଜର ସହିତ ସୁସଙ୍ଗତ ହେବ ଏବଂ 10W EPP ମାନକ ଉପରେ ଆଧାରିତ ଏକ ବେତାର ଚାର୍ଜର ସହିତ କାମ କରିବ | ସେହିଭଳି, ୱାନପ୍ଲସ୍ ୱାର୍ପ ଚାର୍ଜ 30 ବେତାର ଚାର୍ଜର Qi ଏବଂ EPP ମାନକକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ଉପକରଣଗୁଡ଼ିକୁ ଚାର୍ଜ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେବ |

ଦି ଭର୍ଜକୁ ଦେଇଥିବା ଏକ ସାକ୍ଷାତକାରରେ ୱାନପ୍ଲସ ସିଇଓ ପିଟ ଲା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ୱାନପ୍ଲସ ୱାର୍ପ ଚାର୍ଜ 30 ବେତାର ଚାର୍ଜର ଉତ୍ତାପ ବିସ୍ତାର କରିବା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିବ, ଯାହା ନିକଟରେ ଗୁଜବ ହୋଇଥିଲା। ଏହାର ଫ୍ୟାନ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିବା ଚାର୍ଜର 30db ର ଶବ୍ଦ ଉତ୍ପାଦନ କରିବାକୁ କୁହାଯାଏ ଯାହା ଦିନରେ ଆପଣଙ୍କୁ ବିବ୍ରତ କରିବା ପାଇଁ ଅଧିକ ନୁହେଁ | ଏଥିସହ, କମ୍ପାନୀ ନିଜ ଫୋନରେ ନାଇଟ୍ ମୋଡ୍ ପାଇଁ ଏକ ବିକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିବ ଯାହା ଆପଣଙ୍କୁ ରାତିରେ ଫ୍ୟାନକୁ ବନ୍ଦ ରଖିବାକୁ ଏବଂ ଚାର୍ଜିଂ ସ୍ପିଡ୍ ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଲାଉ କହିଛନ୍ତି |

ଜାନୁଆରୀରେ ୱାନପ୍ଲସ୍ ବେତାର ପାୱାର କନ୍ସୋର୍ଟିୟମ୍ (ଡବ୍ଲୁପିସି) ରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲା | ତଥାପି, ଏହା ଏକମାତ୍ର କମ୍ପାନୀ ନୁହେଁ ଯାହା 30W ବେତାର ଚାର୍ଜିଂକୁ ସମର୍ଥନ କରେ | ଓପୋ ଏକ ସମାନ ଦାବି କରି ଏହାର 30W ବେତାର VOOC ଫ୍ଲାସ୍ ଚାର୍ଜ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିକୁ ଉନ୍ମୋଚନ କଲା |

OnePlus ଏବଂ Oppo ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ - ଅବଶ୍ୟ, ପ୍ୟାରେଣ୍ଟ୍ କମ୍ପାନୀ BBK ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ - ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଉଭୟ କମ୍ପାନୀ ସେମାନଙ୍କ ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ସମାନ ଅନୁଭୂତି ଆଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ | ଅତୀତରେ ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦ୍ରୁତ ତାରଯୁକ୍ତ ଚାର୍ଜିଂ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଉପରେ ଘନିଷ୍ଠ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଦେଖିଛୁ | ତଥାପି, ୱାନପ୍ଲସ୍ ମୁଖପାତ୍ର ଦି ଭର୍ଜକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଯେ ୱାର୍ପ ଚାର୍ଜ 30 ବେତାର ଉପରେ “ଅନେକ ଅପ୍ଟିମାଇଜେସନ୍” ରହିବ |

କହିରଖୁଛୁ ଯେ, OnePlus ଏପ୍ରିଲ୍ 14 ରେ OnePlus 8 ସିରିଜ୍ ଉନ୍ମୋଚନ କରିବା ପାଇଁ ଏହାର ଇଭେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ କରୁଛି ଯେଉଁଥିରେ ନିୟମିତ OnePlus 8 ଏବଂ OnePlus 8 Pro ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଏ - ଯାହା ଗତ ବର୍ଷ ଆମେ ଦେଖିଥିଲୁ | ନୂତନ ଫ୍ଲାଗସିପ୍ ସହିତ ନୂତନ ବେତାର ଚାର୍ଜର ଲଞ୍ଚ ହେବ |