କରୋନାଭାଇରସ୍ ଲକଡାଉନ୍ ମଧ୍ୟରେ ନୋକିଆ ଫୋନ୍ ଗୁଡିକ ଭାରତରେ 60 ଦିନିଆ ୱାରେଣ୍ଟି ବିସ୍ତାର ହେଲା (Nokia Phones Get 60-Day Warranty Extension in India)

ନୋକିଆ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଲାଇସେନ୍ସ ପ୍ରାପ୍ତ HMD ଗ୍ଲୋବାଲ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ଏହା ସମସ୍ତ ନୋକିଆ ଫୋନରେ ୱାରେଣ୍ଟି ଅବଧି ବିସ୍ତାର ଯାହାର ୱାରେଣ୍ଟି ମିଆଦ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି କିମ୍ବା ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ 15 ରୁ ମେ 15 ମଧ୍ୟରେ ସମାପ୍ତ ହେବ। ଫିନଲ୍ୟାଣ୍ଡ କମ୍ପାନୀ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ୱାରେଣ୍ଟି ଅବଧି 60 ଦିନ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି।
ବିକାଶ ଏକ ସମୟ ଆସିଥାଏ ଯେତେବେଳେ ଅନେକ ଦେଶ ଉପନ୍ୟାସ କରୋନାଭାଇରସ୍ ବିସ୍ତାରକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ତାଲା ପକାଇବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ | କମ୍ପାନୀର ଇଣ୍ଡିଆ ବାହୁ ମଧ୍ୟ ଗ୍ୟାଜେଟ୍ 360 କୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି ଯେ ଭାରତରେ ୱାରେଣ୍ଟି ବିସ୍ତାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରଯୁଜ୍ୟ ଯେଉଁଠାରେ ମେ 3 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ତାଲା ପଡିଛି।

ଏକ ନୋଟରେ, HMD ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛି ଯେ COVID-19 ମହାମାରୀ ହେତୁ କମ୍ପାନୀର ମରାମତି ଏବଂ ରିଟର୍ନ ସେବା କିଛି ବ୍ୟାଘାତର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛି।

HMD ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ନୋଟରେ ଯୋଗ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଯେ ଆମେ ତଥାପି ଆମର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇପାରୁ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ନୋକିଆ ଫୋନରେ ୱାରେଣ୍ଟି 60 ଦିନ ବଢାଇଛୁ । ଏହି ନୋଟରେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ ୟୁରୋପ ଏବଂ ଆମେରିକାର ଗ୍ରାହକ, ଯେଉଁଠାରେ ନୋକିଆର ଅନଲାଇନ୍ ମରାମତି ଏବଂ ରିଟର୍ନ ସେବା ଉପଲବ୍ଧ, ସେମାନେ ସେବା ପାଇବାକୁ “ତଥାପି ସେମାନଙ୍କ ଫୋନ୍ ବୁକ୍ କରିବାକୁ ବାଛି ପାରିବେ”। କମ୍ପାନୀ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟସୀମା ମଧ୍ୟରେ ଫୋନକୁ ମରାମତି ଏବଂ ଫେରସ୍ତ କରିବ।

ଏହି ସମୟରେ, ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ୱାରେଣ୍ଟି ତାରିଖ ଅନଲାଇନରେ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ନୋକିଆର ସମର୍ଥନ ୱେବପୃଷ୍ଠାରେ ମଡେଲର IMEI କୋଡ୍ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ପଡିବ | ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ଫୋନର ସେଟିଂସମୂହ> ଫୋନ୍ ବିଷୟରେ> ସ୍ଥିତି> IMEI ସୂଚନାକୁ ଯାଇ ସେମାନଙ୍କର EMEI କୋଡ୍ ପାଇପାରିବେ | ଯଦି ଆପଣଙ୍କର ଫୋନରେ ଦୁଇଟି IMEI- କୋଡ୍ ଅଛି, IMEI1 ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତୁ | ନୋକିଆ ବୈଶୀଷ୍ଟ୍ୟ ଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନେ ମୁଖ୍ୟ ପରଦାରେ ଥିବାବେଳେ କୀପ୍ୟାଡରେ * # 06 # ପ୍ରବେଶ କରି IMEI କୋଡ୍ ଯାଞ୍ଚ କରିପାରିବେ |

ଏହା ସହିତ, HMD ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ନିର୍ମାତାମାନଙ୍କ ବ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଯୋଗଦାନ କଲା, ଯେଉଁମାନେ ଉପନ୍ୟାସ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ହେତୁ ସେମାନଙ୍କ ଉତ୍ପାଦ ଉପରେ ୱାରେଣ୍ଟି ବିସ୍ତାର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ | ରିଅଲମେ, ହୁଆୱାଇ ଏବଂ ଏହାର ସବ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡ ସହିତ କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ଗତ ମାସରେ କେବଳ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ନୁହେଁ ବରଂ ଭାରତରେ ଏହାର ସମସ୍ତ ଉତ୍ପାଦ ପାଇଁ ୱାରେଣ୍ଟି ବଢ଼ାଇ  ଦେଇଛନ୍ତି।

ଏହି ମାସର ଆରମ୍ଭରେ, ଲେନୋ andvo ଏବଂ ମୋଟରୋଲା ମଧ୍ୟ ମେ 31 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍ପାଦଗୁଡ଼ିକର ଏକ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ୱାରେଣ୍ଟି ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ।