ASUS ZenBook ସଂସ୍କରଣ 30 UX334 - ଜାଣିବା କିପରି ଏହା ଅଲଗା

ଯଦି ଗୋଟିଏ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଅଛି ଯାହା ଲାପଟପ୍ ସେଗମେଣ୍ଟରେ ସିଦ୍ଧତା ଅନୁସରଣ କରୁଛି, ଏହା ASUS ହେବା ଆବଶ୍ୟକ | ତାଇୱାନର ବିଶାଳ ବ୍ୟକ୍ତି ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଲଞ୍ଚ୍ ସ୍ପ୍ରିରେ ରହିଆସିଛନ୍ତି, ଏହାର ପ୍ରତ୍ୟେକ ଅଫର୍ ଏକ ଭିନ୍ନ ଆବଶ୍ୟକତା ଏବଂ / କିମ୍ବା ମୂଲ୍ୟ ସେଗମେଣ୍ଟ୍ ସହିତ ଯୋଗାଉଛି | ଏଣ୍ଟ୍ରି ସ୍ତରୀୟ ଭିଭୋବୁକ୍ ପରିସରଠାରୁ ପ୍ରିମିୟମ୍, ଗେମିଂ-ସେଣ୍ଟ୍ରିକ୍ ROG ସିରିଜ୍ ଏବଂ (ଅପେକ୍ଷାକୃତ) ସୁଲଭ ଖେଳ-ଆଧାରିତ TUF ସିରିଜ୍ ଠାରୁ ଫ୍ଲାଗସିପ୍ ଜେନବୁକ୍ ପରିସର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ - ଲାପଟପ୍ ନିର୍ମାତା ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ଅଛି |
ASUS ZenBook ସଂସ୍କରଣ 30 UX334
ଏବଂ ବ୍ରାଣ୍ଡ୍ ଡୁଆଲ୍ ସ୍କ୍ରିନ୍ (ଜେନବୁକ୍ ପ୍ରୋ ଡୁଏରେ) ଏବଂ ସ୍କ୍ରିନ୍ ପ୍ୟାଡ୍ (ଯାହା ଗତ ବର୍ଷର ଜେନବୁକ୍ ପ୍ରୋ 14 ଏବଂ 15 ରେ ଡେବ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା) ଭଳି ବୈଶୀଷ୍ଟ୍ୟ  ସହିତ ଇନୋଭେସନ୍ କ୍ୱିଣ୍ଟେଣ୍ଟରେ ଅଧିକ ସ୍କୋର୍ କରୁଛି | ତେଣୁ ଯେତେବେଳେ ଏହା ଚଳିତ ବର୍ଷର କମ୍ପ୍ୟୁଟେକ୍ସରେ ଜେନବୁକ୍ ସଂସ୍କରଣ 30 କୁ ଉନ୍ମୋଚନ କଲା, ଡିଭାଇସ୍ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଆମର ଆଗ୍ରହକୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ... ଏବଂ ଉତ୍ତମ କାରଣ ପାଇଁ | ସର୍ବଶେଷରେ, ଜେନବୁକ୍ ସଂସ୍କରଣ 30 UX334 ହେଉଛି ସମସ୍ତ ଡିଜାଇନ୍ ଦିଗ ଏବଂ ସାମର୍ଥ୍ୟ ASUS ଗତ କିଛି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଛି | କିନ୍ତୁ ଏହା ଭିଡ଼ରୁ ଅଲଗା ହେବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ କି? ଏହି ସମୀକ୍ଷାରେ ତାହା ଖୋଜି ବାହାର କରିବା |

ASUS ZenBook Edition 30 UX334 Specs at a glance


  • Measures 30.2cm x 18.9cm x 1.85 cm
  • Weighs 1.29kg
  • 13.3-inch IPS display, a resolution of 1,920 x 1,080 pixels
  • microSD card reader
  • 50Whr battery
  • Windows 10
  • Intel Core i7-8565U processor
  • 16GB DDR3 RAM
  • 1TB SSD
  • 1 x USB 3.1 Type-C port, 2 x USB Type-A port, 1 x HDMI port
ASUS ZenBook ସଂସ୍କରଣ 30 UX334

ଡିଜାଇନ୍ ଏବଂ ପ୍ରଦର୍ଶନ

ଯେହେତୁ ମୁଁ ଲାପଟପ୍ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲି, ମୁଁ କୌଣସି  ଡିଭାଇସ୍ ASUS ZenBook Edition 30 ଭଳି ଧ୍ୟାନ ପାଇବାକୁ ଦେଖି ନାହିଁ | ଲାପଟପ୍ କେବଳ ଲୋକଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ଚୋରି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇନଥିଲା, ବରଂ ମୋତେ ଏହା ବିଷୟରେ ପଚାରିବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ଆକର୍ଷିତ କରିଥିଲା | ଏହା ମେସିନ ବିଷୟରେ ବହୁତ କହେ ଯାହା ଚର୍ମରୁ ତିଆରି ହୋଇଛି ଏବଂ ଏକ ଧଳା ରଙ୍ଗର କ୍ଲାସୀ ଦେଖାଯାଏ | ପ୍ରିମିୟମ୍ ଅଭିଜ୍ଞତା ସେଠାରେ ବନ୍ଦ ହୁଏ ନାହିଁ, ଯେହେତୁ ଡିଭାଇସ୍ ଏକ ଧଳା ମାଉସ୍ ସହିତ ମାଉସ୍ ପ୍ୟାଡ୍ ସହିତ ଏକ ସ୍ଲିଭ୍ ସହିତ ବାନ୍ଧ ହୋଇଯାଏ |

13-ଇଞ୍ଚ ପରଦାରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ବେଜେଲ ଅଛି, ଯଦିଓ ମୁଁ ଏହା କହିବି ନାହିଁ ଯେ ଏହା ବେଜେଲ-କମ୍ ଅଟେ | ଏହା କହିସାରିବା ପରେ, ଭଲ କଥା ହେଉଛି ତୁମେ ଉପଯୁକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ୱେବକ୍ୟାମ ପାଇବ, ଏବଂ ଏହା ଆହୁରି ଦୁଇଟି ସେନ୍ସର ସହିତ ଆସିବ, ଯାହା ତୁମ ଚେହେରା ସହିତ ପ୍ରାମାଣିକିକରଣକୁ ଅଧିକ ତୀବ୍ର କରିବ | 1,080 x 1,920 ପିକ୍ସେଲର ରେଜୋଲୁସନ ସହିତ, ଆଇପିଏସ୍ ପ୍ୟାନେଲ୍ ବହୁତ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଏବଂ ଜୀବନ୍ତ | ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା ବହୁତ ଭଲ, ଏବଂ ମୁଁ କଠୋର ବାହାରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସଂସ୍କରଣ ଜେନବୁକ୍ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହେଲି |
ASUS ZenBook ସଂସ୍କରଣ 30 UX334

କୀବୋର୍ଡ୍ ଏବଂ ଟ୍ରାକପ୍ୟାଡ୍ |

ASUS ZenBook Edition 30 ରେ ଏକ ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ କୀବୋର୍ଡ୍ ଅଛି ଯାହା ମଧ୍ୟରେ ଯଥେଷ୍ଟ ସ୍ଥାନ ଅଛି ଏବଂ ଭଲ ଯାତ୍ରା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରେ | ମୁଁ ପ୍ରକୃତରେ ଶୀଘ୍ର ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପାରିଥିଲି ଏବଂ ଟାଇପ୍ସ ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚରେ ଥିଲା | ତିନୋଟି ତୀବ୍ରତା ସ୍ତର ସହିତ ବ୍ୟାକ୍ ଲାଇଟିଂ ବହୁତ ଭଲ, ଯଦିଓ ଏହା ଧଳା, ଯାହା ଚାବି ମଧ୍ୟ ଧଳା ବୋଲି ବିଚାର କରି ଏହାର ଉପଯୋଗିତାକୁ ହ୍ରାସ କରେ | ମୁଁ ମଧ୍ୟ ଡାହାଣରେ Shift କି ର ସ୍ଥାନ ପାଇଥାଏ, ଏବଂ ଅନେକ ଥର ମୁଁ ଏହା ବଦଳରେ ତୀର ବଟନ୍ ଦବାଇ ଶେଷ କରିଥିଲି |

ହାର୍ଡୱେର୍ ଏବଂ ସଫ୍ଟୱେର୍ |

ଜେନବୁକ୍ ସଂସ୍କରଣ 30 ଇଣ୍ଟେଲ 8-ଜେନ କୋର i7 ସଞ୍ଚାଳକକୁ ଟିକେ ଦିଏ | ହେକ୍ସା-କୋର CPU 1.8GHz ରେ ଘଣ୍ଟା ହୋଇଛି, ଏହାର ଟର୍ବୋ ଘଣ୍ଟା ବେଗ 4.6GHz ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଉଛି | ଚିପ୍ ପୂର୍ବରୁ ଅନେକ ମେସିନ୍ରେ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରମାଣ କରିସାରିଛି, ତେଣୁ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ଆପଣ ASUS ର ଫ୍ଲାଗସିପ୍ ମେସିନ୍ ସହିତ ନିର୍ଭରଯୋଗ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ପାଇବେ | ମଲ୍ଟିଟାସ୍କିଂ ଆବଶ୍ୟକତାର ଯତ୍ନ ନେବା ହେଉଛି 16GB RAM | ବେଞ୍ଚମାର୍କଗୁଡିକ ଚଳାଉଛି, ଡିଭାଇସ୍ PCMark 10 ରେ 3,812 ସ୍କୋର କରିଛି, ଯାହା ଆଶା ସହିତ ମେଳ ଖାଉଛି | ସିନେବେଞ୍ଚର R20 ରେ, ନୋଟବୁକ୍ 1,601cb ହାସଲ କରେ | ପ୍ରୋସେସର୍-ସେଣ୍ଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷଣକୁ ଆସୁଛି, ଜିଓବେଞ୍ଚ 5 ର ବେଞ୍ଚମାର୍କ 1,113 ଏବଂ 3,852 କୁ ଏକକ-କୋର ଏବଂ ମଲ୍ଟି-କୋର୍ ଫଳାଫଳ ଭାବରେ ଆଉଟପୁଟ କରେ |