ଓଡିଶା ରେ 15,000 ଟଙ୍କା ତଳେ କିଣି ପାରିବେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ଏହି 7 ଟି ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ [ଏପ୍ରିଲ୍ 2020 ଜିଏସ୍ଟି ପରବର୍ତ୍ତୀ ସଂସ୍କରଣ]

ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଉପ 15,000 ଟଙ୍କା ସେଗମେଣ୍ଟ ସର୍ବଦା ମହତ୍ .ପୂର୍ଣ ଅଟେ | ଏହି ମୂଲ୍ୟ ପଏଣ୍ଟ ନିର୍ମାତାମାନଙ୍କୁ ଏଣ୍ଟ୍ରି ସ୍ତରୀୟ ଫୋନ୍ ସହିତ ପାଇବା ଅପେକ୍ଷା ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଉନ୍ନତ ହାର୍ଡୱେର୍ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ | ଏହି ମୂଲ୍ୟ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ଆମେ କିଛି ଚିତ୍ତାକର୍ଷକ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଲଞ୍ଚ କରୁଥିବାର ଦେଖିଛୁ, ଏବଂ ଅତୀତରେ ରେଡମି, ରିଅଲମେ, ନୋକିଆ, ଏପରିକି ସାମସଙ୍ଗ ମଧ୍ୟରେ ଏକାଧିକ ଯୁଦ୍ଧ ମଧ୍ୟ ଦେଖିଛୁ | ଏହି ସବୁ ଫଳସ୍ୱରୂପ ଗ୍ରାହକମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ବହୁତ ଭଲ ମୂଲ୍ୟ ପାଇଛନ୍ତି |

Best phones under 15,000 in India

ଯଦି ଆପଣ 15,000 ଟଙ୍କା ବଜେଟ୍ ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି। ଏକ ନୂତନ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ପାଇବା ପାଇଁ , ଆମେ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରିଛୁ | ସବ୍-ଟଙ୍କାରେ ଏକାଧିକ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ପରେ | 15,000 ସେଗମେଣ୍ଟ, ଏଠାରେ ମଡେଲଗୁଡିକ ଅଛି ଯାହାକି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଏକ କଟ୍ | ସେମାନଙ୍କୁ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ |

Best phones under 15,000 in India

  1. Redmi Note 9 Pro: Rs. 13,999
  2. Realme 6: Rs. 13,999
  3. Realme 5 Pro: Rs. 13,999
  4. Vivo Z1 Pro: Rs. 13,990
  5. Galaxy M30s: Rs. 13,990
  6. Redmi Note: Rs. 10,999
  7. Vivo U20: Rs. 11,990

1. ରେଡମି ନୋଟ୍ 9 ପ୍ରୋ
Redmi Note 9

BUY ON FLIPKART BUY ON AMAZON

ରେଡମି ନୋଟ୍ 9 ପ୍ରୋ ନିକଟରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହାର ଏକ ବଡ 6.67-ଇଞ୍ଚ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅଛି | ଏହା ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 720G SoC ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ ଏବଂ ଦୁଇଟି ପ୍ରକାରରେ ଆସିଥାଏ, ଗୋଟିଏ 4GB RAM ଏବଂ 64GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟଟି 6GB RAM ଏବଂ 128GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସହିତ | ବେସ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ 13,999 ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ |  

Redmi Note 9 Pro Key Specification 
  • Display: 6.67-inch
  • Processor: Qualcomm Snapdragon 720G
  • Front Camera: 16-megapixel
  • Rear Camera: 48-megapixel + 8-megapixel + 5-megapixel + 2-megapixel
  • RAM:4GB
  • Storage: 64GB
  • Battery Capacity: 5020mAh
  • OS: Android 10
  • Resolution: 1080x2400 pixels

2. ରିଅଲମି 6
Realme 6

BUY ON FLIPKART BUY ON AMAZON

କମ୍ପାନୀ ଏହାକୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ରଖିଥିବାରୁ ରିଅଲମି 6 ରିଅଲମି 5 ର ଉତ୍ତରାଧିକାରୀ ନୁହେଁ | ଆମେ ରିଅଲମି 6 କୁ ଭଲ ଭାବରେ ଡିଜାଇନ୍ କରିବାକୁ ପାଇଲୁ କିନ୍ତୁ ସାଇଡ୍-ମାଉଣ୍ଟ୍ ଫିଙ୍ଗର ପ୍ରିଣ୍ଟ ସ୍କାନର୍ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କରିନପାରେ | ଡିଭାଇସ୍ ସାମାନ୍ୟ ଭାରୀ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଅଛି, 191g ରେ ମାପକାଠି ଟପିଛି | ରିଅଲ୍ 6 ମେଡିଏଟେକ୍ ହେଲିଓ G90T ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ ଯାହା ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଖେଳ ପ୍ରୋସେସର୍ ଏବଂ କିଛି ଗମ୍ଭୀର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଦାନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ | ରିଅଲମି ତିନୋଟି RAM ଏବଂ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ପ୍ରକାର ପ୍ରଦାନ କରେ: 4 ଜିବି ରାମ୍ 64 ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍, 6 ଜିବି ରାମ୍ 128 ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଏବଂ 128 ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସହିତ 8 ଜିବି ରାମ୍ | 

ଲୋ-ଲାଇଟ୍ କ୍ୟାମେରା ଆଉଟପୁଟ୍ ଗୁଣବତ୍ତା ସାମାନ୍ୟ କମିଯାଏ କିନ୍ତୁ ନାଇଟ୍ ମୋଡ୍ ଏହାକୁ ଉନ୍ନତ କରିଥାଏ | ବେସ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ 13,999 ଟଙ୍କା ରହିଛି।  ଏବଂ ଜିଏସ୍ଟି ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପରଠାରୁ ଆମ ବଜେଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ଏକମାତ୍ର ଫିଟ୍ | ଅନ୍ୟ ପ୍ରକାରଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଅଧିକ ଖର୍ଚ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ |

Realme 6 Key Specification 
    • Display: 6.50-inch
    • Processor: MediaTek Helio G90T
    • Front Camera: 16-megapixel
    • Rear Camera: 64-megapixel + 8-megapixel + 2-megapixel + 2-megapixel
    • RAM: 4GB
    • Storage: 64GB
    • Battery Capacity: 4300mAh
    • OS: Android 10
    • Resolution: 1080x2400 pixels

    3. ରିଅଲମି ପ୍ରୋ
    Realme 5 Pro

    BUY ON FLIPKART BUY ON AMAZON

    ରିଅଲମି 5 ପ୍ରୋ ଏହାକୁ ପୁନର୍ବାର ଆମ ତାଲିକାରେ ପରିଣତ କରେ କାରଣ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ଏହାକୁ ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବିକଳ୍ପ କରିଥାଏ | ଏହା ଏକ ପ୍ରିମିୟମ୍ ଡିଜାଇନ୍ ପ୍ରଦାନ କରେ ଏବଂ ଧରିବା ପାଇଁ ଆରାମଦାୟକ | କ୍ୱାଲକମ୍ ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 712 SoC ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ, ଏହା ଦ -ନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକ ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ପ୍ରଦାନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ | ଯଦିଓ ଆପଣ ଏହି ଡିଭାଇସରେ ଖେଳ ଖେଳିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି, ଏହା ଏକ ଭାଙ୍ଗି ନ ପାରି ଏହାକୁ ପରିଚାଳନା କରିପାରିବ |

    ଫୋନର 4035mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ପ୍ଲଗ୍ ଇନ୍ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଗୋଟିଏ ଦିନର ବ୍ୟବହାର ବିତରଣ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ଅଟେ | ଏହା ବାକ୍ସରେ 20W ଚାର୍ଜର ସହିତ ଆସିଥାଏ ଯାହା ବ୍ୟାଟେରୀକୁ ଶୀଘ୍ର ପୂରଣ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ରିଅଲମି ରିଅଲ୍ 5 ପ୍ରୋରେ ଏକ କ୍ୱାଡ୍ କ୍ୟାମେରା ସେଟଅପ୍ ପ୍ରଦାନ କରେ ଏବଂ ଏହାର 48 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ପ୍ରାଥମିକ କ୍ୟାମେରା ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଆଉଟପୁଟ୍ ପ୍ରଦାନ କରେ | ୱାଇଡ୍ ଆଙ୍ଗଲ୍ କ୍ୟାମେରା ଏକ ବ୍ୟାପକ ଦୃଶ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରେ କିନ୍ତୁ ସବିଶେଷ ମୂଲ୍ୟରେ |

    ରିଅଲମି 5 ପ୍ରୋ ର ତିନୋଟି ପ୍ରକାର ଅଛି: 64 ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସହିତ 4 ଜିବି ରାମ୍, 64 ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସହିତ 6 ଜିବି ରାମ୍ ଏବଂ 128 ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସହିତ 8 ଜିବି ରାମ୍ | Rs15,000 ରୁ କମ୍ ମୂଲ୍ୟରେ ଆପଣ ଦୁଇଟି ଲୋୟର ଭାରିଆଣ୍ଟ ପାଇପାରିବେ | 

    Realme 5 Pro Key Specification
    • Display: 6.30-inch
    • Processor: Qualcomm Snapdragon 712
    • Front Camera: 16-megapixel
    • Rear Camera: 48-megapixel + 8-megapixel + 2-megapixel + 2-megapixel
    • RAM: 4GB
    • Storage: 64GB
    • Battery Capacity: 4035mAh
    • OS: Android 9 Pie
    • Resolution: 1080x2340 pixels

    4. ଭିଭୋ Z1 ପ୍ରୋ
    Vivo Z1 Pro

    BUY ON FLIPKART BUY ON AMAZON

    ଭିଭୋର ପ୍ରଥମ ଅନଲାଇନ୍ ଏକ୍ସକ୍ଲୁସିଭ୍ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍, ଭିଭୋ Z1 ପ୍ରୋ, ଏକ ଆଖିଦୃଶିଆ ଡିଜାଇନ୍ ଏବଂ ପଛରେ ଏକ ଗ୍ରେଡିଏଣ୍ଟ୍ ଫିନିଶ୍ | ଭିଭୋ କ୍ୱାଲକମ୍ ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 712 SoC ପାଇଁ ଚୟନ କରିଛି ଯାହା ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟଗୁଡ଼ିକୁ ଭଲ ଭାବରେ ପରିଚାଳନା କରିବାରେ ସକ୍ଷମ | ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲୁ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସହିତ କୌଣସି  ଷ୍ଟଟର୍ କିମ୍ବା ପଛରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନାହୁଁ | ଭିଭୋ Z1 ପ୍ରୋ 5000mAh ବ୍ୟାଟେରୀରେ ପ୍ୟାକ୍ କରେ ଏବଂ 201g ରେ ଟିକେ ବଡ଼ ଅଟେ |

    ଭିଭୋ Z1 ପ୍ରୋରେ ଏକ ପଞ୍ଚ ହୋଲ ଡିସପ୍ଲେ ଅଛି ଯାହା ଧୀରେ ଧୀରେ ଏହି ମୂଲ୍ୟ ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ସାଧାରଣ ହେବାରେ ଲାଗିଛି | ପ୍ୟାନେଲ୍ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଏବଂ ବହୁତ ଭଲ ଦେଖିବା କୋଣ ଅଛି | ଭିଭୋ Z1 ପ୍ରୋ ପଛରେ ଏକ ଟ୍ରିପଲ୍ କ୍ୟାମେରା ସେଟଅପ୍ ଅଛି ଯାହା ଦୀପାବଳିରେ ଭଲ ଫଟୋ ସହିତ ଭଲ ଫଟୋ ଉଠାଇଥାଏ, ତଥାପି ୱାଇଡ୍ ଆଙ୍ଗଲ୍ କ୍ୟାମେରା ସହିତ ନିଆଯାଇଥିବା ସଟଗୁଡିକର ସବିଶେଷ ବିବରଣୀ ନାହିଁ | ଲୋ-ହାଲୁକା କ୍ୟାମେରା କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ମଧ୍ୟ ଭଲ |

    ଭିଭୋ Z1 ପ୍ରୋ ତିନୋଟି ପ୍ରକାରରେ ଉପଲବ୍ଧ: 64 ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସହିତ 4 ଜିବି ରାମ୍, 64 ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସହିତ 6 ଜିବି ରାମ୍ ଏବଂ 128 ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସହିତ 6 ଜିବି ରାମ୍ | ଏହି ମୂଲ୍ୟ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଟି ନିମ୍ନ ପ୍ରକାର ଉପଲବ୍ଧ |

    Vivo Z1 Pro Key Specification
    • Display: 6.53-inch
    • Processor: Qualcomm Snapdragon 712
    • Front Camera: 32-megapixel
    • Rear Camera: 16-megapixel + 8-megapixel + 2-megapixel
    • RAM: 6GB
    • Storage: 64GB
    • Battery Capacity: 5000mAh
    • OS: Android Pie
    • Resolution: 1080x2340 pixels

    5. ସାମସଙ୍ଗର ଗାଲାକ୍ସି M30s
    Samsung Galaxy M30s

    BUY ON FLIPKART BUY ON AMAZON

    ସାମସଙ୍ଗର ଗାଲାକ୍ସି ଏମ-ସିରିଜ୍ ଅନଲାଇନ୍ ଏକ୍ସକ୍ଲୁସିଭ୍ ଭାବରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ କିଛି ମଡେଲ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଫଲାଇନରେ ଉପଲବ୍ଧ | ଏହିପରି ଗୋଟିଏ ଉଦାହରଣ ହେଉଛି ଗାଲାକ୍ସି M30s | ଏହି ଫୋନ୍ ଏକ କ୍ରସ୍ ଫୁଲ୍- HD + AMOLED ଡିସପ୍ଲେ, ଏକ ବଡ 6,000mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ଏବଂ ଏକ Exynos 9611 SoC ପ୍ୟାକ୍ କରେ | ଏହି ସଞ୍ଚାଳକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ ଦକ୍ଷ ଅଟେ |

    ଯେହେତୁ ଗାଲାକ୍ସି M30s ଏକ ବଡ ବ୍ୟାଟେରୀରେ ପ୍ୟାକ୍ କରେ, ଏହା ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟେରୀ ଜୀବନ ପ୍ରଦାନ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ, ଏବଂ ଏହା ନିୟମିତ ବ୍ୟବହାର ସହିତ ଆମକୁ ଦୁଇ ଦିନ ରହିଲା | ଏଥିରେ 48 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ପ୍ରାଥମିକ କ୍ୟାମେରା ସହିତ ପଛରେ ଏକ ଟ୍ରିପଲ୍ କ୍ୟାମେରା ସେଟଅପ୍ ମଧ୍ୟ ରହିଛି ଯାହା ଅନୁକୂଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଭଲ ଫଟୋ ଉଠାଏ | ଲୋ-ଲାଇଟ୍ କ୍ୟାମେରା କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଗ୍ରହଣୀୟ, ଏବଂ ଏହି ଫୋନରେ ଏକ ନାଇଟ୍ ମୋଡ୍ ଅଛି ଯାହା ଆଉଟପୁଟ୍ କୁ ଉନ୍ନତ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ |

    ସାମସଙ୍ଗ ଦୁଇଟି ପ୍ରକାରରେ ଗାଲାକ୍ସି M30s ପ୍ରଦାନ କରେ: 64 ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସହିତ 4 ଜିବି ରାମ୍ ଏବଂ 128 ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସହିତ 6 ଜିବି ରାମ୍ | ଏହି ବଜେଟରେ କେବଳ ବେସ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ ଉପଲବ୍ଧ |

    Samsung Galaxy M30s Key Specification
    • Display: 6.40-inch
    • Processor: Samsung Exynos 9611
    • Front Camera: 16-megapixel
    • Rear Camera: 48-megapixel + 5-megapixel + 8-megapixel
    • RAM: 4GB
    • Storage: 64GB
    • Battery Capacity: 6000mAh
    • OS: Android 9 Pie
    • Resolution: 1080x2340 pixels

    6. ରେଡମି ନୋଟ୍ 8
    Redmi Note 8

    BUY ON FLIPKART BUY ON AMAZON

    ରେଡମି ନୋଟ୍ 8, 10000 ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ ଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଜିଏସ୍ଟି ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନକୁ ଅଧିକ ମୂଲ୍ୟ ସେଗମେଣ୍ଟକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି | ରେଡମି ନୋଟ୍ 8 ବର୍ତ୍ତମାନ 10,999  ଟଙ୍କାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି ଏବଂ ଏହି ମୂଲ୍ୟ ବ୍ରାକେଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ସବୁଠାରୁ ସୁଲଭ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ମଧ୍ୟରେ ଅଛି | ରେଡମି ନୋଟ୍ 8 ର ଏକ ଖାସ୍ ଫୁଲ୍ HD + ଡିସପ୍ଲେ ଅଛି ଏବଂ କ୍ୱାଲକମ୍ ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 665 SoC ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ | ବେସ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟରେ 4 ଜିବି ରାମ୍ ଏବଂ 64 ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଥିବାବେଳେ ଟପ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟରେ 6 ଜିବି ରାମ୍ ଏବଂ 128 ଜିବି ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଅଛି | ଉଭୟ ଏହି ମୂଲ୍ୟ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ଉପଲବ୍ଧ |

    ଜିଆଓମି ନୋଟ୍ 8 ରେ ଏକ କ୍ୱାଡ-କ୍ୟାମେରା ସେଟଅପ୍ ପ୍ରଦାନ କରେ, ପ୍ରାଥମିକଟି ହେଉଛି 48 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ସୁଟର | ଏଥିରେ ଏକ ୱାଇଡ୍ ଆଙ୍ଗଲ୍ କ୍ୟାମେରା ଏବଂ ମାକ୍ରୋ ସୁଟର ମଧ୍ୟ ଅଛି | କ୍ୟାମେରା କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ମୂଲ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ ବୋଲି ଆମେ ପାଇଲୁ | କମ୍ ହାଲୁକା ଫଟୋଗୁଡ଼ିକ କୋଳାହଳପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ନିନ୍ଦନୀୟ ଥିଲା, ଏବଂ ଖରାପ ଆଲୋକ ଅବସ୍ଥାରେ ଅଟୋଫୋକସ୍ ସହିତ ଆମର ଅସୁବିଧା ହୋଇଥିଲା |

    Redmi Note 8 Key Specification
    • Display: 6.30-inch
    • Processor: Qualcomm Snapdragon 665
    • Front Camera: 13-megapixel
    • Rear Camera: 48-megapixel + 8-megapixel + 2-megapixel + 2-megapixel
    • RAM: 4GB
    • Storage: 64GB
    • Battery Capacity: 4000mAh
    • OS: Android 9 Pie
    • Resolution: 1080x2280 pixels

    7. ଭିଭୋ U20
    Vivo U20

    BUY ON FLIPKART BUY ON AMAZON

    ଭିଭୋ ଭିଭୋ Z1 ପ୍ରୋ ସହିତ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ଗେମ୍ରେ ପ୍ରବେଶ କଲା କିନ୍ତୁ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ରେଡମି ଏବଂ ରିଅଲମ୍ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବାକୁ ଭିଭୋ ୟୁ ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କଲା | ଭିଭୋ U20 ଏକ ଦକ୍ଷ କ୍ୱାଲକମ୍ ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 675 SoC ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ, 5000mAh ବ୍ୟାଟେରୀରେ ପ୍ୟାକ୍ କରେ ଏବଂ ପଛରେ ଏକ ଟ୍ରିପଲ୍ କ୍ୟାମେରା ସେଟଅପ୍ ଅଛି | ବ୍ୟାଟେରୀ ପ୍ୟାକ୍ କରୁଥିବା ହେତୁ ଫୋନ୍ ଟିକେ ବଡ ଅଟେ | ଏହାର ତଳେ ଏକ ମାଇକ୍ରୋ- USB ପୋର୍ଟ ଅଛି, ଯାହା ଟାଇପ୍-ସି ମାନକ ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ମୂଲ୍ୟ ବିଭାଗରେ ସାଧାରଣ ହୋଇଥିବାରୁ ଟିକେ ନିରାଶାଜନକ |

    ଭିଭୋ ବାକ୍ସରେ ଏକ 18W ଚାର୍ଜର ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରେ ଯାହା ଚାର୍ଜିଂ ସମୟ ହ୍ରାସ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ | ପ୍ରଦର୍ଶନ ମୂଲ୍ୟ ପାଇଁ ଭଲ, ଏବଂ ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସହଜରେ ଖେଳ ଏବଂ ମଲ୍ଟିଟାସ୍କ ଖେଳିପାରେ | ଆମେ କ୍ୟାମେରା ହାରାହାରିରୁ କମ୍ ବୋଲି ପାଇଲୁ | ଯଦି ଆପଣ ଫଟୋ ଉଠାଇବା ପାଇଁ ଏହାକୁ ଆପଣଙ୍କର ପ୍ରାଥମିକ ଉପକରଣ ଭାବରେ ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣ ଏହି ମୂଲ୍ୟ ସୀମା ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଅନ୍ୟ ଫୋନ୍ଗୁଡ଼ିକୁ ବିଚାର କରିବାକୁ ଚାହିଁପାରନ୍ତି |

    ଭିଭୋ U20 ର ଦୁଇଟି ପ୍ରକାର ଅଛି: 4GB RAM ଏବଂ 6GB RAM | ଉଭୟ ପାଇଁ 64GB ରେ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସମାନ ରହିଥାଏ | ବେସ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ ବର୍ତ୍ତମାନ 11,990 ଟଙ୍କାରେ ଉପଲବ୍ଧ | ଥିବାବେଳେ ଟପ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟର ମୂଲ୍ୟ 12,990 ଟଙ୍କା | 

    Vivo U20 Key Specification
    • Display: 6.53-inch
    • Processor: Qualcomm Snapdragon 675
    • Front Camera: 16-megapixel
    • Rear Camera: 16-megapixel + 8-megapixel + 2-megapixel
    • RAM: 4GB
    • Storage: 64GB
    • Battery Capacity: 5000mAh
    • OS: Android 9
    • Resolution: 1080x2340 pixels