ଜିଏସ୍ଟି ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ନୋକିଆ 9 PureView, ନୋକିଆ 2.3, ନୋକିଆ 7.2, ଭାରତରେ ଅଧିକ ଫୋନ୍ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି (Nokia Phones Price in India Increased)

Nokia Phones Price in India Increased
ଅନ୍ୟ OEM ର ପଦାଙ୍କ ଅନୁସରଣ କରି HMD ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ଭାରତରେ ଏହାର ଫୋନର ମୂଲ୍ୟ ସଂଶୋଧନ କରିଛି | ଭାରତ ସରକାର ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଜିଏସ୍ଟିକୁ 12 ପ୍ରତିଶତରୁ 18 ପ୍ରତିଶତକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଟିକସ ବୃଦ୍ଧି ହେତୁ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ବିକ୍ରେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଫୋନର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରୁଛନ୍ତି। ନୋକିଆ 2.3, ନୋକିଆ 110, ନୋକିଆ 6.2, ନୋକିଆ 7.2, ନୋକିଆ 105, ନୋକିଆ 2.2, ନୋକିଆ 4.2, ନୋକିଆ 3.2, ଏବଂ ନୋକିଆ 9 PureView କେତେକ ଫୋନ୍ ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧିରେ ପ୍ରତିଫଳିତ ହୋଇଛି |

ନୋକିଆ 2.3 କମ୍ପାନୀ ସାଇଟରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି ଯାହା ବର୍ତ୍ତମାନ 7,585 ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରୟ ହେବ। ଭାରତରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ନୋକିଆ 110 ମୂଲ୍ୟ 1,599 ଟଙ୍କା ଥିଲା , ବର୍ତ୍ତମାନ 1,684 ଟଙ୍କାରେ ଖୁଚୁରା ବିକ୍ରି ହେଉଛି |  ସେହିଭଳି ନୋକିଆ 6.2 ବର୍ତ୍ତମାନ 13,168 ଟଙ୍କାରେ ଖୁଚୁରା ବିକ୍ରି ହେଉଛି । , ଯାହାର  ଅଣାଯାଇଥିବା ମୂଲ୍ୟ 13,168 ଟଙ୍କା ଥିଲା |

ସେହିଭଳି ଚଳିତ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରେ ଭାରତରେ ନୋକିଆ 7.2 ମୂଲ୍ୟ 18,599 କୁ  ହ୍ରାସ ପାଇଥିଲା।  4GB + 64GB ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଭାରିଆଣ୍ଟ ପାଇଁ 15,499 ଥିଲା | ତେବେ ଫୋନର ମୂଲ୍ୟ ପୁଣି ଥରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ଏବଂ ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ 16,330 ଟଙ୍କାରେ ରହିଛି।

ନୋକିଆ 105, ନୋକିଆ 2.2, ନୋକିଆ 4.2 ଏବଂ ନୋକିଆ 3.2 ଫୋନ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଯଥାକ୍ରମେ 1,053 ଟଙ୍କା, 6,320 ଟଙ୍କା, 10,008 ଟଙ୍କା, 8,428 ଟଙ୍କା ରେ ଖୁଚୁରା ବିକ୍ରି ହେଉଛି।  ନୋକିଆ 9 ପ୍ୟୁରଭ୍ୟୁ ଭାରତରେ 49,999 ଟଙ୍କାରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା , କିନ୍ତୁ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ବର୍ତ୍ତମାନ 52,677 ଟଙ୍କାକୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି |

ଆମର ମନୋନୀତ HMD ଗ୍ଲୋବାଲ ରୁ, Realme, Xiaomi, Apple, ଏବଂ Oppo ମଧ୍ଯ ପରି ବ୍ରାଣ୍ଡ ଭାରତ ରେ ସେମାନଙ୍କର ମୂଲ୍ୟ ସଂଶୋଧିତ କରିଛନ୍ତି।