ଲେଜର ନାଭିଗେସନ୍ ସିଷ୍ଟମ୍ ସହିତ ମି ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍ ମୋପ୍-ପି, ଆପ୍ ସପୋର୍ଟ ଭାରତରେ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଛି

ଜିଆଓମି ଆଜି ଭାରତରେ ମି ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍-ମୋପ୍ ପି ରୋବୋଟିକ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍ କ୍ଲିନର୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। ଚାଇନା କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଉତ୍ପାଦ ମି ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍ କ୍ଲିନର୍ ର ଏକ ପ୍ରକାର ଭାବରେ ଆସିଥାଏ ଯାହା ଚାଇନାରେ ବିକ୍ରି ହୁଏ | ଏହା ଏକ ଦୁଇ-ଇନ୍-ସୁଇପ୍ ଏବଂ ମପିଙ୍ଗ୍ ଫଙ୍କସନ୍ ସହିତ ଆସିଥାଏ ଏବଂ ନାଭିଗେସନ୍ ପାଇଁ ଏକ ଲେଜର ଡିଟେକ୍ଟ ସିଷ୍ଟମ୍ (LDS) ଅଛି | MI ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍-ମୋପ୍ ପି ମଧ୍ୟ 12 ଟି ହାଇ-ସଠିକତା ସେନ୍ସର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରେ ଏବଂ ମି ହୋମ୍ ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ରିମୋଟ ଅପରେସନ୍ କୁ ସମର୍ଥନ କରେ |
Source: MI.Com

ଜିଆଓମି ମୂଳତ 2016 ରେ ଚାଇନାରେ ଏହାର ମି ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍ କ୍ଲିନର୍ ଲଞ୍ଚ କରିଥିଲା, ଯଦିଓ ଏହା ଅତୀତରେ ମୂଳ ମଡେଲକୁ କିଛି ପୁନରାବୃତ୍ତି ଆଣିଥିଲା ​​| ମି ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍-ମୋପ୍ ପି ମି ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍ କ୍ଲିନର୍ ମଡେଲର ଭାରତ-ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସଂସ୍କରଣ ପରି ମନେହୁଏ ଯାହା ଗତ ବର୍ଷ ଚାଇନାର ବଜାରରେ ଲଞ୍ଚ କରାଯାଇଥିଲା।

ଭାରତରେ ମି ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍-ମୋପ୍ ପି ମୂଲ୍ୟ, ଉପଲବ୍ଧତା ବିବରଣୀ |
ଭାରତରେ ମି ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍-ମୋପ୍ ପି ମୂଲ୍ୟ Rs 29,999 ଟଙ୍କା ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି।  ତେବେ ଏହା ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ମୂଲ୍ୟ Rs 17,999 ଟଙ୍କା ସହିତ ଉପଲବ୍ଧ |  ଗ୍ରାହକମାନେ Rs 2,999 ରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିନା ମୂଲ୍ୟରେ EMI ବିକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବେ | ମାସକୁ  ଅଧିକନ୍ତୁ, ମି ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍-ମୋପ୍ ପି ବର୍ତ୍ତମାନ ମି କ୍ରାଉଡଫଣ୍ଡିଂ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ମାଧ୍ୟମରେ ଅର୍ଡର ହୋଇପାରିବ ଏବଂ ସେପ୍ଟେମ୍ବର 15 ରୁ ପଠାଯିବ |

ଏହାର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ମୂଲ୍ୟର ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍ କ୍ଲିନର୍ ସହିତ, ଜିଆଓମି ଭାରତର ଅନ୍ୟ ରୋବୋଟିକ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍ କ୍ଲିନର୍ ପାଇଁ ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ ଅଧିକ କଠୋର କରୁଛି | କିଛି ଦୃଷ୍ଟିକୋଣ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ, ୟୁରେକା ଫୋର୍ବସ୍ RV201 ରୋବୋଟିକ୍ ଫ୍ଲୋର୍ କ୍ଲିଅର୍ Rs, 21,999 ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରି ହେଉଛି | ଯେତେବେଳେ କି iRobot ଦ୍ୱାରା ରୁମ୍ବା 606 ର ମୂଲ୍ୟ Rs 21,900

ମି ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍-ମୋପ୍ ପି ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟତା, ବ features ଶିଷ୍ଟ୍ୟଗୁଡିକ |
ମି ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍-ମୋପ୍ ପି ଏକ ଜାପାନୀ ବ୍ରଶଲେସ୍ ମୋଟର ସହିତ ଆସିଥାଏ ଯାହାର 2,100Pa ସକସନ୍ ଶକ୍ତି ଅଛି | ଭାକ୍ୟୁମ୍ କ୍ଲିନର୍ରେ ବୁଦ୍ଧିମାନ ମ୍ୟାପିଂ ଏବଂ ରୁଟ୍ ଯୋଜନା ଅଛି ଯାହା ଉଭୟ LDS ଚାଳିତ ଲେଜର ନାଭିଗେସନ୍ ଏବଂ ଏକ ଉନ୍ନତ SLAM ଆଲଗୋରିଦମ ବ୍ୟବହାର କରି କାର୍ଯ୍ୟ କରେ |

ଜିଆଓମି ଦାବି କରିଛି ଯେ ଏହି ଉପକରଣର ଆଠ ମିଟର ସ୍କାନିଂ ପରିସର ସହିତ ସେକେଣ୍ଡରେ 2,016 ଥର ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ ହାର ରହିଛି। ସଫେଇ ଦିଗରେ, ଏକ ସ୍ୱିପିଙ୍ଗ୍ + ମପିଂ ମୋଡ୍ ଅଛି ଯାହା ଭାରତୀୟ ଘର ପାଇଁ କଷ୍ଟମାଇଜ୍ ହୋଇଛି | ଡୁଆଲ୍ ଦିଗ୍ ବାରମ୍ବାର ପୋଛିବା ସହିତ ମାନୁଆଲ୍ ମପିଙ୍ଗ୍ ଇଫେକ୍ଟକୁ ଅନୁକରଣ କରିବାକୁ ଏହା ଟାଉଟ୍ | ଚଟାଣକୁ ଶୁଖିଲା ସଫା କରିବା ପାଇଁ କେବଳ ଏକ ସ୍ୱିପ୍ ମୋଡ୍ ଅଛି |

ମିଆ ରୋବଟ୍ ଭ୍ୟାକ୍ୟୁମ୍-ମୋପ୍ ପି ଉପରେ ଜିଆଓମି ଏକ ଇଲେକ୍ଟ୍ରୋନିକ୍ ନିୟନ୍ତ୍ରିତ ଜଳ ଟାଙ୍କି ପ୍ରଦାନ କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ତିନୋଟି ଗିଅର୍ ୱାଟର ବିତରଣ ମୋଡ୍ ଏବଂ ୱାଟର କ୍ଲୋଜିଂ ପ୍ରତିରୋଧ ପ୍ରଣାଳୀ ଅଛି | ଟ୍ୟାଙ୍କଟି ମଧ୍ୟ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଜଳ ବିତରଣ ଦ୍ୱାରା ଚାଳିତ |

ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ସେମାନଙ୍କର ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ରିମୋଟ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍, ରିଅଲ୍ ଟାଇମ୍ ମ୍ୟାପିଂ, ନିର୍ଧାରିତ ସଫେଇ, ଏବଂ ସ୍ପଟ୍ ସଫେଇ ଭଳି ବୈଶୀଷ୍ଟ୍ୟ ଗୁଡିକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ମି ହୋମ୍ ଆପ୍ ସହିତ ସେମାନଙ୍କର ମି ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍-ମୋପ୍ ପି କୁ ସଂଯୋଗ କରିପାରିବେ | ଭାକ୍ୟୁମ୍ କ୍ଲିନର୍ ମଧ୍ୟ ଏହାର ପ୍ରଥମ ସଫେଇ ଡ୍ରାଇଭ୍ ପରେ ମି ହୋମ୍ ଆପ୍ ରେ ମାନଚିତ୍ର ଭାବରେ ପ୍ରତ୍ୟେକ କୋଠାର ଅବସ୍ଥାନକୁ ନେଭିଗେଟ୍, ଚିହ୍ନଟ ଏବଂ ସଂରକ୍ଷଣ କରେ |

ଆପ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ଦୂରରୁ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଏହା ସହଜ କରିଥାଏ | ଉପଭୋକ୍ତାମାନେ ସେମାନଙ୍କର କୋଠରୀଗୁଡ଼ିକର ନାମ ମଧ୍ୟ କରିପାରିବେ କିମ୍ବା ଆପରୁ ଏକ କୋଠରୀକୁ ଭାଗ କରିପାରିବେ | ଅଧିକନ୍ତୁ, କାର୍ପେଟ୍ କିମ୍ବା ୱାଶରୁମ୍ ପରି ପରିଷ୍କାର ସ୍ଥାନଗୁଡିକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଆପ୍ ବ୍ୟବହାର କରି ଭର୍ଚୁଆଲ୍ କାନ୍ଥ ଏବଂ ସୀମିତ ଅଞ୍ଚଳ ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଇପାରିବ |

ହୁଡ୍ ତଳେ, ମି ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍-ମୋପ୍ ପିରେ ଏକ କ୍ୱାଡ୍-କୋର୍ କର୍ଟେକ୍ସ- A7 CPU ଅଛି ଯାହା ଏକ ଡୁଆଲ୍-କୋର ମାଲି 400 ଜିପିୟୁ ସହିତ ସିଷ୍ଟମକୁ ଶକ୍ତି ଯୋଗାଉଛି | ଏହା କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତାକୁ ଗଣନା କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ତଥ୍ୟ ସଂଗ୍ରହ ଏବଂ ସୂଚନା ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣକୁ ସକ୍ଷମ କରେ | ଭାକ୍ୟୁମ୍ କ୍ଲିନର୍ରେ ଏକ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ରିଚାର୍ଜ ଏବଂ ପୁନ କାର୍ଯ୍ୟ ବୈଶୀଷ୍ଟ୍ୟ ଅଛି ଯାହା ହାର୍ଡୱେରକୁ ଏହାର ଚାର୍ଜିଂ ପଏଣ୍ଟକୁ ଯାଇ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ରିଚାର୍ଜ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ କରେ ଏବଂ ତା’ପରେ ବ୍ରେକପଏଣ୍ଟରୁ ସଫେଇ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରେ | ଏହି ବୈଶୀଷ୍ଟ୍ୟ  ଅତୁଳନୀୟ ନୁହେଁ କାରଣ ଆପଣ ଆଜିର ଅଧିକାଂଶ ରୋବୋଟିକ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍ କ୍ଲିନର୍ରେ କିଛି ସମାନ ପାଇବେ |

ମି ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍-ମୋପ୍ ପି ଏକ 3,200mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ପ୍ୟାକ୍ କରେ ଯାହା ଗୋଟିଏ ଚାର୍ଜରେ 60-130 ମିନିଟ୍ ଚାଲିବା ସମୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ | ଡିଭାଇସରେ କନେକ୍ଟିଭିଟି ଫ୍ରଣ୍ଟରେ ୱାଇ-ଫାଇ 802.11 b / g / n ଅଛି ଏବଂ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ମୋଡରେ 70dB ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶବ୍ଦ ଉତ୍ପାଦନ କରିଥାଏ | ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମି ରୋବଟ୍ ଭାକ୍ୟୁମ୍-ମୋପ୍ ପି 350x94.5 ମିମି ମାପ ଏବଂ ଓଜନ 3.6 କିଲୋଗ୍ରାମ |