ଡେଲ ନ୍ୟୁ ଇନ୍ସପିରନ୍ 15 5590 ଲାପଟପ୍ (Dell New Inspiron 15 5590 Laptop)

ପରିଚାଳନା ପ୍ରଣାଳୀ
ୱିଣ୍ଡୋଜ୍ 10 ହୋମ୍ ସହିତ ଉପଲବ୍ଧ - ଆପଣ ଜାଣିଥିବା ୱିଣ୍ଡୋଜ୍ ବ features ଶିଷ୍ଟ୍ୟଗୁଡିକର ସର୍ବୋତ୍ତମ ମିଶ୍ରଣ ଏବଂ ଆପଣ ଭଲ ପାଉଥିବା ନୂତନ ଉନ୍ନତିଗୁଡିକ ପ୍ରାପ୍ତ କରନ୍ତୁ |

ସତେଜ ଡିଜାଇନ୍ |
ବିଶୋଧିତ ରଙ୍ଗ: ପ୍ଲାଟିନମ୍ ସିଲଭର ଏବଂ ଆଇସିଡ୍ ମେଣ୍ଟ ପରି ବିଭିନ୍ନ ସମସାମୟିକ ଏବଂ ଶାନ୍ତକାରୀ ରଙ୍ଗରୁ ବାଛନ୍ତୁ |

ସ୍ଲିକ୍ ଇଣ୍ଟେରିଅର୍: ନୂତନ ଏବଂ ପୁନ ନିର୍ମିତ ପାୱାର୍ ବଟନ୍ ଏକ ସ୍ୱଚ୍ଛ ଏବଂ ଆଧୁନିକ ଦୃଶ୍ୟ ପାଇଁ କୀବୋର୍ଡରେ ସୁନ୍ଦର ଭାବରେ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ ହୋଇଥିବାବେଳେ ପାୱାର୍ ବଟନ୍ ଉପରେ ଇଚ୍ଛାଧୀନ ଫିଙ୍ଗର ପ୍ରିଣ୍ଟ ରିଡର୍ ଆପଣଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ସ୍ପର୍ଶ ସହିତ ଲଗ୍ ଇନ୍ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ | ଭେଣ୍ଟିଙ୍ଗ୍ ଛିଦ୍ରଗୁଡିକ କେବଳ 17.72 ମିଲିମିଟର ଉଚ୍ଚତା ବିଶିଷ୍ଟ ଏକ ଲାପଟପ୍ ରେ ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ଡିଜାଇନ୍ ପାଇଁ ଖଜୁରୀରୁ ହିଙ୍ଗୁକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତରିତ |

ପତଳା ବାହ୍ୟ: ଏକ ପତଳା ଏବଂ ହାଲୁକା ଡିଜାଇନ୍ ଯୋଗୁଁ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରା କେବଳ ନିରାପଦ ହୋଇଗଲା | 17.72 ମିମି ପରି ପତଳା, ଆପଣଙ୍କର ଡିଭାଇସ୍ ଅଯଥା ଭାବରେ ଆପଣଙ୍କର ବହନ, ବ୍ୟାକପ୍ୟାକ୍ କିମ୍ବା ବ୍ୟାଗରେ ଖସିଯାଏ | ଏକ ଆଲୁମିନିୟମ୍ ଟପ୍ କଭର ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ଡିଭାଇସ୍ କୁ ଏକ ପ୍ରିମିୟମ୍ ଲୁକ୍ ଏବଂ ଅନୁଭବ ଦେଇଥାଏ |

ବକଳ୍ପିକ ବ୍ୟାକ୍ଲିଟ୍ କୀବୋର୍ଡ୍: ହାଲୁକା ଆଲୋକ ତଳେ ସହଜରେ ଟାଇପ୍ କରନ୍ତୁ, ଯେପରିକି ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ସନ୍ଧ୍ୟା ବିମାନରେ ଥାଆନ୍ତି କିମ୍ବା ଏକ ଇଚ୍ଛାଧୀନ ବ୍ୟାକ୍ଲିଟ୍ କୀବୋର୍ଡ୍ ସହିତ ଶଯ୍ୟାରେ ଆପଣଙ୍କ ଡିଭାଇସ୍ କୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି |

ବଶିଷ୍ଟ୍ୟଗୁଡିକର ଧନ
ସର୍ବଶେଷ ସଞ୍ଚାଳକ: ଦଶମ ଜେନ ଇଣ୍ଟେଲ® ସଞ୍ଚାଳକମାନେ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଶୀଳତା ଏବଂ ସୁଗମ, ବିହୀନ ମଲ୍ଟିଟାସିଂ ପ୍ରଦାନ କରନ୍ତି |

ମେମୋରୀ ଏବଂ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଗାଲୋର: 8GB ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମେମୋରୀ ସହିତ ଖୋଲା ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରେ ସହଜରେ ପଛକୁ ଏବଂ ସୁଇଚ୍ କରନ୍ତୁ | 512GB PCIe NVMe SSD ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସହିତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର, ଫଟୋ ଏବଂ ସଙ୍ଗୀତ ଗଚ୍ଛିତ କରନ୍ତୁ | PCIe NVMe SSD ର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ପାରମ୍ପାରିକ ହାର୍ଡ ଡ୍ରାଇଭ ତୁଳନାରେ ଅଧିକ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ସମୟ, ଶାନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ଏବଂ ଉନ୍ନତ ଶକ୍ ପ୍ରତିରୋଧ ଏବଂ ଏହା ନିୟମିତ SATA SSD ଗୁଡ଼ିକ ଅପେକ୍ଷା ତୀବ୍ର ଅଟେ |

ନାଟକୀୟ ଗ୍ରାଫିକ୍ସ: 2GB GDDR5 vRAM ସହିତ ଇଚ୍ଛାଧୀନ NVIDIA MX 250 ପୃଥକ ଗ୍ରାଫିକ୍ସର ଅତିରିକ୍ତ ଶକ୍ତି ଏବଂ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଦ day ନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତାକୁ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତୁ |

ଚମତ୍କାର ପରଦା: ଏକ FHD, ଆଣ୍ଟି-ଗ୍ଲେର୍ ୱାଇଡ୍ ଭ୍ୟୁ ଆଙ୍ଗଲିଙ୍ଗ୍ ଡିସପ୍ଲେ ଏକ ସ୍ୱଚ୍ଛ, ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ପ୍ରତିଛବି ପ୍ରଦାନ କରେ ଯାହା ଆଖିରେ ସହଜ ଅଟେ ଏବଂ ଇମେଜ୍ ଗୁଣକୁ ନଷ୍ଟ ନକରି ଆପଣଙ୍କ ସ୍କ୍ରିନକୁ ବିଭିନ୍ନ କୋଣରୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଦେଇଥାଏ |

USB Type-C ™ ପୋର୍ଟ: ବହୁମୁଖୀ ପୋର୍ଟ ବିସ୍ତାରିତ ପେରିଫେରାଲ୍ ସୁସଙ୍ଗତତା ପ୍ରଦାନ କରିଥାଏ, ଯେତେବେଳେ ଡିସପ୍ଲେ ପୋର୍ଟ ଏବଂ ପାୱାର୍ ବିତରଣକୁ ସମର୍ଥନ କରେ, ଏବଂ ଆପଣଙ୍କୁ ଏକ ସହଜ ସଂଯୋଗ ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ବିନ୍ୟାସ ଏବଂ ଉପକରଣରେ ପ୍ଲଗ୍ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ |

ସାଂଖ୍ୟିକ କୀପ୍ୟାଡ୍: ଏକ 10-କି ସାଂଖ୍ୟିକ ପ୍ୟାଡ୍ ସହିତ, ଆପଣ ସହଜରେ ଦୂରରେ ରହିପାରିବେ |

ଚିନ୍ତିତ ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ |
ମିନିଟାଇଜାଇଜଡ୍ ୱେବକ୍ୟାମ: 3-ପାର୍ଶ୍ ସଂକୀର୍ଣ୍ଣ ବୋର୍ଡର ମଧ୍ୟରେ, 2.7 ମିମି ୱେବକ୍ୟାମରେ 4-ଉପାଦାନ ଲେନ୍ସ ଅଛି ଯାହା ଫ୍ରେମର ସମସ୍ତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ଭିଡିଓ ବିତରଣ କରିବା ପାଇଁ ସାଧାରଣ ୱେବକ୍ୟାମ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଉପାଦାନ ବ୍ୟବହାର କରିଥାଏ, ଯେତେବେଳେ ସାମୟିକ ଶବ୍ଦ ହ୍ରାସ ଭିଡିଓ ଗୁଣବତ୍ତାକୁ ବିଶେଷ ଭାବରେ ଉନ୍ନତ କରିଥାଏ | ଅନ୍ଧାର ଆଲୋକ ଅବସ୍ଥାରେ | ଶେଷରେ, ଚିତ୍ରର ସମସ୍ତ ପଏଣ୍ଟଗୁଡିକ ଧ୍ୟାନରେ ଅଛି କି ନାହିଁ ନିଶ୍ଚିତ କରିବାକୁ ଲେନ୍ସ ସଠିକ୍ ଯନ୍ତ୍ର ସହିତ ଏକତ୍ରିତ |

ଆଡାପ୍ଟିଭ୍ ଥର୍ମାଲ୍: ଆପଣଙ୍କ ଲାପଟପ୍ ଆପଣଙ୍କ ହାତରେ, କୋଳରେ କିମ୍ବା ଏକ ଡେସ୍କରେ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ସ୍ମାର୍ଟ ଅଟେ | ଏହା ଥଣ୍ଡା ରହିବାକୁ ଏହାର ଥର୍ମାଲ୍ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍କୁ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବରେ ଆଡାପ୍ଟ୍ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ | ସର୍ବାଧିକ ଉତ୍ପାଦନ ପାଇଁ ଏକ ଡେସ୍କରେ ସ୍ଥିର ଥିବାବେଳେ ହାତରେ ଥିବା ଅସୁବିଧାକୁ ଏଡାଯାଇଥାଏ ଏବଂ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶକ୍ତି ଉନ୍ମୁକ୍ତ ହୁଏ |

ପ୍ରସ୍ତୁତ ଏବଂ ଅପେକ୍ଷା: ଏକ ନୂତନ lid ାଙ୍କୁଣୀ-ଖୋଲା ସେନ୍ସର ଆପଣଙ୍କ ଲାପଟପ୍ ଟର୍ନ୍ ଅନ୍ କରିବ, ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ହୋଇଗଲେ ମଧ୍ୟ, ଯାହା ଦ୍ ରା ଆପଣ ଯେତେବେଳେ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଆପଣ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ |

ପୁନ es ଡିଜାଇନ୍ ହୋଇଥିବା ହିଙ୍ଗୁଳା: ଆପଣଙ୍କର ଲାପଟପ୍ 135-ଡ଼ିଗ୍ରୀ କୋଣକୁ ଖୋଲିବା ସମୟରେ ଟେବୁଲରୁ ଟିକିଏ ଉଠେ, ଯାହା ଆପଣଙ୍କ ଡିଭାଇସ୍ ତଳେ ବାୟୁ ପ୍ରବାହକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ |

କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ମୋଡ୍: ଡେଲ୍ ପାୱାର୍ ମ୍ୟାନେଜର୍ ର ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ସଂସ୍କରଣ ସହିତ, Fn + T ର କି ମିଶ୍ରଣକୁ ଦବାଇବା ଦ୍ୱାରା ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କୁ ସିଷ୍ଟମ୍ ପାୱାର୍ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ସୁଇଚ୍ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ, ଉଚ୍ଚ-କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା, ନିୟମିତ କାର୍ଯ୍ୟ, କିମ୍ବା କୁଲ-ଏବଂ-ଶାନ୍ତ ମୋଡ୍ ସକ୍ଷମ ହେବ |

ଡେଲ ମୋବାଇଲ୍ କନେକ୍ଟ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ଡିଭାଇସ୍ଗୁଡ଼ିକୁ ଏକତ୍ର କରନ୍ତୁ |
ବିହୀନ PC / ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଇଣ୍ଟିଗ୍ରେସନ୍: ଆପଣଙ୍କ ଧ୍ୟାନକୁ ଭାଗ ନକରି ଏକାଧିକ ଡିଭାଇସ୍ ଆକ୍ସେସ୍ କରନ୍ତୁ - ଡେଲ ମୋବାଇଲ୍ କନେକ୍ଟ ଆପଣଙ୍କ ଆଇଓଏସ୍ କିମ୍ବା ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ କୁ ଆପଣଙ୍କ ଲାପଟପ୍ ସହିତ ଯୋଡିଥାଏ |

ବ୍ୟାଘାତକୁ ସୀମିତ କରନ୍ତୁ: ଡେଲ ମୋବାଇଲ୍ କନେକ୍ଟ ସହିତ, ଆପଣ କଲ୍ କରିପାରିବେ, ପାଠ୍ୟ ପଠାଇ ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପାଇପାରିବେ ଏବଂ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ପ୍ରିୟ ଆପ୍ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ କରିବାକୁ ଆପଣଙ୍କ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଫୋନ୍କୁ ଆପଣଙ୍କ PC ରେ ଦର୍ପଣ କରିପାରିବେ |

ଆପଣଙ୍କର ଗୋପନୀୟତା ବଜାୟ ରଖନ୍ତୁ: ଆପଣଙ୍କ ଫୋନ୍ ଆପଣଙ୍କ PC ସହିତ ଡେଲ୍ ମୋବାଇଲ୍ କନେକ୍ଟର ପଏଣ୍ଟ-ଟୁ-ପଏଣ୍ଟ, ସୁରକ୍ଷିତ ସଂଯୋଗ ମାଧ୍ୟମରେ ସଂଯୋଗ କରେ ତେଣୁ ଅସୁରକ୍ଷିତ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସଂଯୋଗ ମାଧ୍ୟମରେ ଆପଣଙ୍କ ତଥ୍ୟ କେବେବି ଉନ୍ମୋଚିତ ହୁଏ ନାହିଁ |

ସହଜ ସ୍ଥାନାନ୍ତର: ଜଟିଳ କ୍ଲାଉଡ୍ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସେବା କିମ୍ବା କଷ୍ଟଦାୟକ କେବୁଲ୍ ବିନା PC, ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଫୋନ୍ କୁ ଏବଂ ଫଟୋ ଏବଂ ଭିଡିଓ, ମ୍ୟୁଜିକ୍ ଏବଂ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟକୁ ଶୀଘ୍ର ଘୁଞ୍ଚାନ୍ତୁ |

* ଡେଲ ମୋବାଇଲ୍ କନେକ୍ଟ ଆପ୍ ଆପଣଙ୍କ PC ଏବଂ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ଡାଉନଲୋଡ୍ ହେବା ଜରୁରୀ | କେବଳ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ଡିଭାଇସରେ ଉପଲବ୍ଧ ଦର୍ପଣ ମାଧ୍ୟମରେ ମୋବାଇଲ୍ ଆପ୍ ସହିତ ଯୋଗାଯୋଗ |

ପୋର୍ଟ ଏବଂ ସ୍ଲଟ୍
1. ମାଇକ୍ରୋ SD କାର୍ଡ ରିଡର୍ | 2. ହେଡଫୋନ୍ ଏବଂ ମାଇକ୍ରୋଫୋନ୍ ଅଡିଓ ଜ୍ୟାକ୍ | 3. USB 2.0 | 4. ୱେଜ୍ ଆକୃତିର ଲକ୍ ସ୍ଲଟ୍ | 5. ଶକ୍ତି | 6. HDMI 1.4b | | 7. USB 3.1 Gen 1 | | 8. USB 3.1 Gen 1 | 9. USB 3.1 Gen 1 Type-C ™ (DP / PowerDelivery)

ପରିମାପ ଏବଂ ଓଜନ
1. ଉଚ୍ଚତା: 17.72 ମିମି (0.7) | | 2. 356.56 ମିମି (14.04) | | 3. ଗଭୀରତା: 237.1 ମିମି (9.34) | | ଓଜନ ଆରମ୍ଭ: 1.64 କିଲୋଗ୍ରାମ (3.61 lbs) *

ତୁମର ଇନ୍ସପିରନ୍ 15 5000 ପାଇଁ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ |
ଡେଲ-ପରାମର୍ଶିତ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ଇନ୍ସପିରନ୍ 15 5000 ର କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତାକୁ ସର୍ବାଧିକ କରନ୍ତୁ | ଚେକଆଉଟ୍ ରେ ଏହି ଉତ୍ତମ ଉତ୍ପାଦ ଏବଂ ଅଧିକ ଖୋଜ |

Dell New Inspiron 15 5590 Laptop Buying Option

Dell New Inspiron 15 5590 Laptop Full Configuration


  • 10th Generation Intel® Core™ i3-10110U Processor (4MB Cache, up to 4.1 GHz)
  • Windows 10 Home Single Language, English
  • Intel® UHD Graphics with the shared graphics memory
  • 15.6-inch FHD (1920 x 1080) Anti-glare LED-Backlit Non-touch Narrow Border WVA Display
  • 4GB, onboard, DDR4, 2666MHz
  • 1 TB 5400 RPM 2.5-inch SATA Hard Drive



  • LCD Back Cover for Non-touch Display with Non-Backlit Grey Keyboard - Platinum Silver (ICC)
  • Microsoft®Office 30 Day Trial
  • McAfee® Multi-Device Security 15 month subscription
  • 1Y In-Home Hardware Service
  • English Non-Backlit Keyboard - Grey (ICC)



  • 1 HDMI 1.4b
  • 1 USB 3.1 Gen 1 Type-C™ (DP/PowerDelivery)
  • 2 USB 3.1 Gen 1
  • 1 USB 2.0
  • 1 Micro SD card reader
  • 1 Headphone & Microphone Audio Jack
  • 1 Wedge-shaped lock slot



  • Height: 17.72 mm (0.7) x Width: 356.56 mm (14.04) x Depth: 237.1 mm (9.34)
  • Starting Weight: 1.64 kg (3.61 lbs)i
  • Integrated Widescreen HD (720p) Webcam with Dual Digital Microphone Array
  • 2 tuned speakers, audio processing by Waves MaxxAudio® Pro
  • 1 combo headphone/microphone jack


Bluetooth

  • 802.11ac, Bluetooth, 2x2
  • 802.11ac, Bluetooth, 1x1


Color Options

  • Platinum Silver with dark gray bezel and keyboard (available on configurations without a backlit keyboard)
  • Platinum Silver with light gray bezel and silver keyboard (available on configurations with a backlit keyboard)


Customized Features

  • Security: Fingerprint Reader with Windows Hello (Optional)


Keyboard

  • Full-size, spill-resistant keyboard
  • Optional backlit full-size, spill-resistant keyboard


Touchpad

  • Multi-touch gesture-enabled precision touchpad with integrated scrolling
  • 802.11ac 1x1 WiFi and Bluetooth
  • 3-Cell, 42 WHr, Integrated battery
  • Energy Star 7.1 (Windows OS only)