ସାମସଙ୍ଗର ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ପଞ୍ଚ ହୋଲ୍ ଡିସପ୍ଲେ ଫୋନ ଗାଲାକ୍ସି A11 4000 mAh ବ୍ୟାଟେରୀ ଏବଂ ଟ୍ରିପଲ୍ ରିୟର କ୍ୟାମେରା ସହିତ ଲଞ୍ଚ ହୋଇଛି (Samsung Galaxy A11)

ସାମସଙ୍ଗ 16 ମାର୍ଚ୍ଚରେ ଭାରତରେ ଏହାର 'ଗାଲାକ୍ସି ଏମ' ସିରିଜ୍ ଅଧୀନରେ ଏକ ନୂତନ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି M21 ଲଞ୍ଚ କରିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହା ଏକ ସ୍ୱଳ୍ପ ବଜେଟ୍ ଉପକରଣ ହେବ ଯାହା ଏକ ଚତୁର୍ଥାଂଶ ପଛ କ୍ୟାମେରା ସହିତ ଆସିବ | ଗାଲାକ୍ସି M21 ର ଶୁଭାରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଆଜି ସାମସଙ୍ଗ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରରେ ଆଉ ଏକ ସ୍ୱଳ୍ପ ବଜେଟ୍ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଲଞ୍ଚ କରିଛି। କମ୍ପାନୀ ତରଫରୁ ଏହି ଫୋନକୁ 'ଗାଲାକ୍ସି ଏ' ସିରିଜରେ ଯୋଡି ଦିଆଯାଇଛି, ଯାହା ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଏ 11 ନାମରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ଗାଲାକ୍ସି ଏ 11 ହେଉଛି ସାମସଙ୍ଗର ସବୁଠାରୁ ଶସ୍ତା ପଞ୍ଚ-ହୋଲ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ |

ଭିଏତନାମରେ କମ୍ପାନୀ ଦ୍ୱାରା ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଏ 11 ପରିଚିତ ହୋଇଛି। ଏହାର ୱେବସାଇଟରେ ଫୋନର ଉତ୍ପାଦ ପୃଷ୍ଠା ତିଆରି କରି ସାମସଙ୍ଗ ଏହାକୁ ଅଫିସିଆଲ୍ କରିଛି। ଯଦିଓ କମ୍ପାନୀ ଠାରୁ ଫୋନର ମୂଲ୍ୟରୁ ପରଦା ଉଠାଯାଇ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ସାମସଙ୍ଗ ସ୍ୱଳ୍ପ ବଜେଟରେ ଗାଲାକ୍ସି ଏ 11 ଲଞ୍ଚ କରିବ। ଏହି ଫୋନ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭିଏତନାମରେ ବିକ୍ରୟ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ, ଏହା ପରେ ଏହା ଭାରତ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବଜାରରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ | ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ବିଷୟ ହେଉଛି, ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଏ 11 କମ୍ପାନୀର ଶସ୍ତା ପଞ୍ଚ-ହୋଲ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ହେବ |

Samsung Galaxy A11


ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଏ 11 ର ବ features ଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟତା ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ଏହି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ 1560 x 720 ପିକ୍ସେଲ ରେଜୋଲୁସନ ସହିତ 6.4-ଇଞ୍ଚ HD + TFT ଇନଫିନିଟି O ଡିସପ୍ଲେ ଉପରେ ନିର୍ମିତ | ଫୋନର ସ୍କ୍ରିନ ତିନି ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ବେଜେଲ-କମ୍ ଥିବାବେଳେ ତଳ ଭାଗରେ ଟିକିଏ ପ୍ରଶସ୍ତ ଚିନ୍ ଅଂଶ ଦିଆଯାଇଛି | ଫୋନ୍ ଡିସପ୍ଲେ ର ଉପର ବାମ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଏକ ପ ch ୍ଚ-ହୋଲ୍ ଅଛି ଏବଂ ଏଥିରେ ଫୋନର ସେଲଫି କ୍ୟାମେରା ଫିଟ୍ ହୋଇଛି |

ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଏ 11 ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ର ଅତ୍ୟାଧୁନିକ OS ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ 10 ରେ ପରିଚିତ ହୋଇଛି ଯାହା ସାମସଙ୍ଗ UI ସହିତ କାମ କରେ | ପ୍ରକ୍ରିୟାକରଣ ପାଇଁ, ଏହି ଫୋନରେ ଏକ ଅଷ୍ଟା-କୋର 1.8 GHz ଘଣ୍ଟା ବେଗ ସଞ୍ଚାଳକ ଅଛି | ସାମସଙ୍ଗ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫୋନରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିବା ଚିପସେଟକୁ ପ୍ରକାଶ କରିନାହିଁ, ଯେତେବେଳେ କି ଏହି ଫୋନଟି କମ୍ପାନୀର ଏକ୍ସନୋ ଚିପସେଟ ସହିତ ଭାରତୀୟ ବଜାରରେ ଲଞ୍ଚ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି |

ୱେବସାଇଟରେ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଏ 11 ଦୁଇଟି ପ୍ରକାରରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ | ଫୋନର ମୂଳ ପ୍ରକାରରେ 2 GB ର RAM ମେମୋରୀ ଅଛି, ଯାହା ସହିତ ଏହି ଫୋନ୍ 32 GB ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ କୁ ସମର୍ଥନ କରେ | ସେହି ସମୟରେ, ଅନ୍ୟ ପ୍ରକାରଗୁଡିକରେ 3 GB RAM ମେମୋରୀ ସହିତ କେବଳ 32 GB ଆଭ୍ୟନ୍ତରୀଣ ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ଉପଲବ୍ଧ | ଏହି ଦୁଇଟି ପ୍ରକାର ମାଇକ୍ରୋ SD କାର୍ଡକୁ ସମର୍ଥନ କରେ, ଯାହା ମାଧ୍ୟମରେ ଫୋନର ମେମୋରୀ 512 GB କୁ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇପାରିବ

ଫଟୋଗ୍ରାଫି ସେଗମେଣ୍ଟ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଏ 11 ଟ୍ରିପଲ୍ ରିୟର କ୍ୟାମେରାକୁ ସମର୍ଥନ କରେ | ଫୋନର ପଛ ପ୍ୟାନେଲରେ ଫ୍ଲାସ୍ ଲାଇଟ୍ ସହିତ F / 1.8 ଆପେଚର ସହିତ 13 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ପ୍ରାଥମିକ ସେନ୍ସର ଦିଆଯାଇଛି | ଏହା ସହିତ, ଫୋନରେ F / 2.2 ଆପେଚର ସହିତ 5 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ଅଲଟ୍ରା ୱାଇଡ୍ ସେନ୍ସର ଏବଂ F / 2.4 ଆପେଚର ସହିତ 2 ମେଗାପିକ୍ସେଲ ଗଭୀରତା ସେନସର ଅଛି | ସେହିଭଳି ସେଲଫି ପାଇଁ, ଏହି ଫୋନ୍ F / 2.0 ଆପେଚର ସହିତ 8 ମେଗାପିକ୍ସେଲର ସାମ୍ନା କ୍ୟାମେରାକୁ ସମର୍ଥନ କରେ |

ସାମସଙ୍ଗ ଗାଲାକ୍ସି ଏ 11 ହେଉଛି ଏକ ଡୁଆଲ୍ ସିମ୍ ଫୋନ୍ ଯାହା 4G VoLTE କୁ ସମର୍ଥନ କରେ | ମ basic ଳିକ ସଂଯୋଗୀକରଣ ବ features ଶିଷ୍ଟ୍ୟ ସହିତ ସୁରକ୍ଷା ସହିତ ଫୋନର ପଛ ପ୍ୟାନେଲରେ ଏକ ଫିଙ୍ଗର ପ୍ରିଣ୍ଟ ସେନସର ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିବାବେଳେ ପାୱାର ବ୍ୟାକଅପ୍ ପାଇଁ ଏହି ଫୋନ୍ 15W ଫାଷ୍ଟ ଚାର୍ଜିଂ ସପୋର୍ଟ ସହିତ ଏକ ବଡ଼ 4,000 mAh ବ୍ୟାଟେରୀକୁ ସମର୍ଥନ କରେ | ଏହି ସାମସଙ୍ଗ ଫୋନ୍ ନୀଳ, ଧଳା, କଳା ଏବଂ ନାଲି ରଙ୍ଗରେ ବିକ୍ରି ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହେବ |

Samsung Galaxy A11 Full Specifications

BrandSamsung
ModelGalaxy A11
Release date14th March 2020
Form factorTouchscreen
Dimensions (mm)161.40 x 76.30 x 8.00
Weight (g)177.00
Battery capacity (mAh)4000
Display
Screen size (inches)6.40
TouchscreenYes
Resolution720x1560 pixels
Hardware
Processor1.8GHz octa-core
RAM2GB
Internal storage32GB
Expandable storageYes
Expandable storage typemicroSD
Expandable storage up to (GB)512
Camera
Rear camera13-megapixel (f/1.8) + 2-megapixel (f/2.4) + 5-megapixel (f/2.2)
Front camera8-megapixel (f/2.0)
Software
Operating systemAndroid
Connectivity
Wi-FiYes
GPSYes
BluetoothYes
Number of SIMs2
Wi-Fi DirectYes
SIM 1
SIM TypeNano-SIM
3GYes
4G/ LTEYes
SIM 2
SIM TypeNano-SIM
3GYes
4G/ LTEYes
Sensors
Compass/ MagnetometerYes
Proximity sensorYes
AccelerometerYes
Ambient light sensorYes