ମାର୍ଚ୍ଚ 24 ରେ ରେଡମି K30 ପ୍ରୋ ଲଞ୍ଚ: ଆମେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାଣିଥିବା ସବୁକିଛି (Redmi K30 Pro Launching on March 24)

Redmi K30 Pro Launching on March 24
ରେଡମି କେ 30 ପ୍ରୋ ମାର୍ଚ୍ଚ 24 ରେ ଲଞ୍ଚ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ନୂତନ ରେଡମି ସିରିଜ୍ ଫୋନ୍ ରେଡମି K30 କୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ ଭାବରେ ଆସିବ ଯାହା ଡିସେମ୍ବରରେ 4G ଏବଂ 5G ପ୍ରକାରରେ ଡେବ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା | ରେଡମି କେ 30 ପ୍ରୋ କ୍ୱାଲକମ୍ ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 865 SoC ସହିତ ଆସିବାକୁ ଥଟ୍ଟା ହୋଇସାରିଛି |

ଏହା ସହିତ, ଜିଆଓମି ସବ୍-ବ୍ରାଣ୍ଡ ରେଡମି ଆଗାମୀ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନର ଡିଜାଇନ୍ ଏବଂ କ୍ୟାମେରା ବିବରଣୀ ପ୍ରକାଶ କରିଛି | ବ୍ରାଣ୍ଡ ନିକଟରେ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ରେଡମି K30 ପ୍ରୋ ଆକ୍ସନ୍ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ଫାଷ୍ଟ ଆଣ୍ଡ ଫୁରିୟସ୍ 9 ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ପାଇଁ ଅଫିସିଆଲ୍ ପାର୍ଟନର ଭାବରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବ ଯାହା ଏପ୍ରିଲ୍ 2, 2021 ରେ ଆମେରିକାରେ ମୁକ୍ତିଲାଭ କରିବ। ଲଞ୍ଚ ବିବରଣୀ ଏବଂ ଆଶା କରାଯାଉଥିବା ମୂଲ୍ୟ ଏବଂ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟତା ପାଇଁ ଏହାର ଅଫିସିଆଲ୍ ଡେବ୍ୟୁ ପୂର୍ବରୁ ନୂଆ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ |

ରେଡମି K30 ପ୍ରୋ ଲଞ୍ଚ ବିବରଣୀ 
ମାର୍ଚ୍ଚ 24 ରେ ଚାଇନାରେ ରେଡମି କେ 30 ପ୍ରୋ ଲଞ୍ଚ ଚାଲିଛି। କରୋନାଭାଇରସ୍ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେତୁ ଜିଆଓମି ଏକ ଅଫିସିଆଲ୍ ଲଞ୍ଚ ଇଭେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ କରୁନାହିଁ। କମ୍ପାନୀ ଏହା ବଦଳରେ ୱାଇବୋରେ ଥିବା ଅଫିସିଆଲ୍ ରେଡମି ଆକାଉଣ୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଅନଲାଇନରେ ଏକ ଲାଇଭଷ୍ଟ୍ରିମ ପରିଚାଳନା କରିବ। ରେଡମି K30 ପ୍ରୋ ର ବିଶ୍ global ସ୍ତରୀୟ ଡେବ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ | ତଥାପି, କମ୍ପାନୀର ତିହାସିକ ରେକର୍ଡକୁ ବିଚାର କରି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଭାରତ ସମେତ ବଜାରରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବ |

ରେଡମି K30 ପ୍ରୋ ମୂଲ୍ୟ (ଆଶା କରାଯାଏ)
ରେଡମି K30 Pro ର ମୂଲ୍ୟ ଉପରେ Xiaomi କ reve ଣସି ପ୍ରକାଶ କରିନାହିଁ | ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ଚାଇନାର ଇ-କମର୍ସ ସାଇଟ ସୁନିଙ୍ଗରେ ଏକ ତାଲିକା ସୂଚାଇ ଦେଇଛି ଯେ ନୂତନ ଫ୍ଲାଗସିପ୍ CNY 3,299 (ପ୍ରାୟ 35,200 ଟଙ୍କା) ମୂଲ୍ୟର ଟ୍ୟାଗ୍ ସହିତ ଆସିବ | ଏହା ରେଡମି କେ -20 ପ୍ରୋ ମୂଲ୍ୟଠାରୁ ଅଧିକ, ଯାହା ଚାଇନାରେ CNY 2,999 (ପ୍ରାୟ 32,000 ଟଙ୍କା) ମୂଲ୍ୟର ଟ୍ୟାଗ୍ ସହିତ ବିକ୍ରି ହୋଇଥିଲା। ଏହା କହିସାରିବା ପରେ, ଆମେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସରକାରୀ ମୂଲ୍ୟର ବିବରଣୀ ଦେଖିବାକୁ ପାଇ ନାହୁଁ | ତେଣୁ, ଏକ ଚାମଚ ଲୁଣ ସହିତ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ମୂଲ୍ୟକୁ ବିଚାର କରିବା ନିରାପଦ ଅଟେ |

ରେଡମି K30 ପ୍ରୋ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟତା, ବ features ଶିଷ୍ଟ୍ୟଗୁଡିକ (ଆଶା କରାଯାଏ)
ସମ୍ପ୍ରତି ଟିଜର ତାଲିକା ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି ଯେ ରେଡମି K30 ପ୍ରୋ ଏକ HDR10 + ଡିସପ୍ଲେ ସହିତ ଆସିବ ଯାହା ସାମସଙ୍ଗ ଦ୍ୱାରା ନିର୍ମିତ ଏକ ସୁପର AMOLED ପ୍ୟାନେଲ୍ ହେବ | ଏହି ଫୋନରେ 1200 ନଟ୍ ଶିଖର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳତା, 5000000: 1 ବିପରୀତ ଅନୁପାତ ଏବଂ 180Hz ର ସ୍ପର୍ଶ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ ହାର ମଧ୍ୟ ରହିବ | ତଥାପି, ସେଠାରେ ଏକ ଟପ୍-ନଚ୍ ସତେଜ ହାର ରହିବ ନାହିଁ - କେବଳ ଡିଫଲ୍ଟ 60Hz |

ରେଡମି K20 ସିରିଜ୍ ପରି, ରେଡମି K30 ପ୍ରୋ ପପ୍-ଅପ୍ ସେଲଫି କ୍ୟାମେରା ସହିତ ଆସିବ | ଏହା ରେଡମି K30 ମଡେଲଗୁଡିକ ଠାରୁ ଭିନ୍ନ, ଯାହାର ଏକ ଛିଦ୍ର-ପଞ୍ଚ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଅଛି | ଏହି ଫୋନରେ ପଛରେ କ୍ୱାଡ୍ ରିୟର କ୍ୟାମେରା ସହିତ ଏକ ସର୍କୁଲାର୍ କ୍ୟାମେରା ମଡ୍ୟୁଲ୍ ରହିବ, ଯେଉଁଥିରେ 1.6-ମାଇକ୍ରୋନ୍ ପିକ୍ସେଲ ଆକାର ବିଶିଷ୍ଟ 64-ଇଞ୍ଚ ସୋନି IMX686 ପ୍ରାଥମିକ ସେନ୍ସର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ | ଆପଣ ଡୁଆଲ୍ ଅପ୍ଟିକାଲ୍ ଇମେଜ୍ ସ୍ଥିରତା (OIS) ଏବଂ ଟେଲିଫୋଟୋ ସୁଟରକୁ ମଧ୍ୟ ଆଶା କରିପାରିବେ | ରେଡମି K30 ପ୍ରୋ ର କ୍ୟାମେରା ସେଟଅପ୍ 3x ଅପ୍ଟିକାଲ୍ ଜୁମ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚାଇବ |

ହୁଡ୍ ତଳେ, ରେଡମି K30 ପ୍ରୋରେ ସ୍ନାପଡ୍ରାଗନ୍ 865 SoC ରହିବ, ଏକ LPDDR5 RAM ଏବଂ UFS 3.1 ଷ୍ଟୋରେଜ୍ ସହିତ | ଏହି ଫୋନରେ 3.5 ମିମି ହେଡଫୋନ୍ ଜ୍ୟାକ୍ ଏବଂ ଇନଫ୍ରାଡ୍ (ଆଇଆର) ବ୍ଲାଷ୍ଟର ମଧ୍ୟ ରହିବ। ଅଧିକନ୍ତୁ, ରେଡିଓ ଫ୍ରିକ୍ୱେନ୍ସି (ଆରଏଫ୍) ବୋର୍ଡ, ଆଡାପ୍ଟର ବୋର୍ଡ ଏବଂ ମୁଖ୍ୟ ଲଜିକ୍ ବୋର୍ଡର ଏକ ସ୍ତରକୁ ନେଇ ଗଠିତ ସର୍ବ ବୃହତ ବାଷ୍ପ ଚାମ୍ବର (ଭିସି) ତରଳ କୁଲିଂ ଏବଂ ଏକ ସ୍ୟାଣ୍ଡୱିଚ୍ ାଞ୍ଚା ମଦରବୋର୍ଡ ଅଛି ବୋଲି କୁହାଯାଏ |

ନୂତନ ଟିଜରମାନେ 400 ମିଟର ସଂଯୋଗ ଯୋଗାଇବା ପରିସର ସହିତ ବ୍ଲୁଟୁଥ୍ v5.1 ର ଉପସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି | ଅଧିକନ୍ତୁ, ୱାଇ-ଫାଇ 6 ଏବଂ 4G LTE ସମର୍ଥନ ସହିତ ଆପଣ ଡୁଆଲ୍-ମୋଡ୍ 5G ସଂଯୋଗ ପାଇବେ |ରେଡମି କେ 30 ପ୍ରୋ ଏକାଧିକ ରଙ୍ଗ ବିକଳ୍ପରେ ଆସିବ - ପାଞ୍ଚଟି ଭିନ୍ନ ଛାୟା ବାଛିବା ପାଇଁ | ସ୍ମାର୍ଟଫୋନରେ ବକ୍ର ବ୍ୟାକ୍ ଗ୍ଲାସ୍ ପ୍ୟାନେଲ୍ ମଧ୍ୟ ରହିବ |