ଫେସବୁକରେ ଲାଇଭ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋବାଇଲରେ ଅଣ-ଫେସବୁକ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ (Facebook Live Now for Non-Facebook Users)


COVID-19 ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଲାଇଭ୍ ଭିଡିଓର ଚାହିଦା ବଥିବାରୁ ଫେସବୁକ୍ ଅଣ-ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ମୋବାଇଲ୍ ଡିଭାଇସରୁ ଲାଇଭ୍ ଷ୍ଟ୍ରିମ୍ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେଉଛି, ଯାହା ଏକ ବଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଯାହା କେବଳ ଡେସ୍କଟପରେ ଉପଲବ୍ଧ ଥିଲା | ନୂତନ ବଶିଷ୍ଟ୍ୟ ଆଣ୍ଡ୍ରଏଡ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ପୂର୍ବରୁ ଉପଲବ୍ଧ ଏବଂ ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ଆଇଓଏସ୍ କୁ ରୋଲ ଆଉଟ୍ ହେବ ବୋଲି ଏନ୍ଗେଜେଟ୍ ରିପୋର୍ଟ କରିଛି।

ଫେସବୁକ୍ ‘ପବ୍ଲିକ୍ ସୁଇଚ୍ ଟେଲିଫୋନ୍ ନେଟୱାର୍କ’ ପରି ନୂତନ ବିକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ ଯୋଡିଛି, ଯାହା ଟୋଲ୍ ଫ୍ରି ନମ୍ବର ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଲାଇଭଷ୍ଟ୍ରିମରେ ଶୁଣିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବ | ଫେସବୁକ୍ ଲାଇଭ୍ ଏକ “ଅଡିଓ କେବଳ” ମୋଡ୍ ରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରୁଛି |

କୋଟି କୋଟି ଲୋକ ଘରେ ରହିଥିବାରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ଜଏଣ୍ଟ ଏହାର ଆପ୍ ବ୍ୟବହାରରେ ବ୍ୟାପକ ବୃଦ୍ଧି ଘଟୁଛି।

ସତୁରି ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ ଲୋକ ଗ୍ରୁପ୍ ଭିଡିଓ କଲ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ନୂତନ କରୋନାଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ମଧ୍ୟରେ ଫେସବୁକ୍ ଏବଂ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ଲାଇଭ ଦେଖିବା ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ସମୟ ବିତାଉଛନ୍ତି।

ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଭିତ୍ତିଭୂମି ଉପରେ ଅଦୃଶ୍ୟ ଭାର ପରିଚାଳନା କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ଅଧିକ ଲୋକ ଘରେ ରହିଥିବାରୁ ଫେସବୁକ୍ ଏବଂ ଇନଷ୍ଟାଗ୍ରାମ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ଭାରତ ତଥା ଲାଟିନ୍ ଆମେରିକାରେ ଭିଡିଓ ଗୁଣବତ୍ତା ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛି।