ଆପଲ୍ ବିକାଶ କରୁଛି 6 ଟି ମିନି-ଏଲଇଡି ଡିଭାଇସ୍, 14.1-ଇଞ୍ଚ ମ୍ୟାକ୍ବୁକ୍ ପ୍ରୋ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରି (Apple Developing Six Mini-led Devices)

ଆପଲ୍, ଲୋକପ୍ରିୟ ମାକବୁକ୍ ପ୍ରୋ ର ସ୍କ୍ରିନ୍ ସାଇଜ୍ ବଢାଇବା ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ଏହାର ଆଗାମୀ ଡିଭାଇସ୍ ଗୁଡ଼ିକରେ ସ୍କ୍ରିନ୍ ଟେକ୍ନୋଲୋଜିକୁ ସତେଜ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ ମିଶନରେ ଅଛି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି | ମାକ୍ରୁମର୍ସ ଦାଖଲ ହୋଇଥିବା ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆପଲ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା 6ଟି ନୂତନ ଡିଭାଇସ୍ ଉପରେ କାମ କରୁଛି ଯାହା ମିନି-ଏଲଇଡି ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ସହିତ ଏକ ସ୍କ୍ରିନ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବ। ଏହି ଉପକରଣଗୁଡ଼ିକ ମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ନୂତନ 14.1-ଇଞ୍ଚ ମ୍ୟାକବୁକ୍ ପ୍ରୋ ହେବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି ଯାହା ଯାଉଥିବା 13.3-ଇଞ୍ଚ୍ ମଡେଲକୁ ବଦଳାଇବ |

Apple Developing Six Mini-led Devices

ଏହି ନୂତନ ସୂଚନା ପାଇଁ ଉତ୍ସ ଭାବରେ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଆପଲ୍ ଆନାଲିଷ୍ଟ ମିଙ୍ଗ-ଚି କୁଓଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପଠାଯାଇଥିବା ଏକ ନିବେଶକ ନୋଟ୍ ଦର୍ଶାଯାଇଛି। “ଆମେ ପୂର୍ବାନୁମାନ କରୁଛୁ ଯେ ଆପଲ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ six ଟି ମିନି-ଏଲଇଡି-ସପୋର୍ଟ ଉତ୍ପାଦ ବିକଶିତ କରୁଛି (ବନାମ କେବଳ ଦୁଇଟି ଉତ୍ପାଦର ପୂର୍ବ ରିପୋର୍ଟ), 12.9-ଇଞ୍ଚ୍ ପ୍ୟାଡ୍ ପ୍ରୋ, 4Q20 ରେ 27-ଇଞ୍ଚ୍ ମ୍ୟାକ୍ ପ୍ରୋ, 14.1-ଇଞ୍ଚ ମାକବୁକ୍ ପ୍ରୋ। (13.3-ଇଞ୍ଚରୁ ଅପଗ୍ରେଡ୍ ହୋଇଛି), 16-ଇଞ୍ଚ ମାକବୁକ୍ ପ୍ରୋ, 10.2-ଇଞ୍ଚ ଆଇପ୍ୟାଡ୍ ଏବଂ 2020 ରେ 7.9-ଇଞ୍ଚ୍ ଆଇପ୍ୟାଡ୍ ମିନି, ”ଟିପ୍ପଣୀରେ ଲେଖା ଅଛି। ଆଇପ୍ୟାଡ୍ ଏବଂ ଆଇପ୍ୟାଡ୍ ମିନି ପ୍ରଶଂସକମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଜେନେରେସନ ଏକ ଭଲ ଦେଖିବାର ଅଭିଜ୍ଞତା ଆଶା କରିପାରନ୍ତି |

ଯଦି ବିଶ୍ଳେଷକଙ୍କ ଉଦ୍ଧୃତି ସଠିକ୍ ଭାବରେ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରାଯାଏ, ଆପଲ୍ ଆସନ୍ତା ପାଞ୍ଚ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ମିନି ଏଲଇଡିର ବିକାଶ ଏବଂ ପ୍ରୋତ୍ସାହନରେ ଅଧିକ ସମୟ ଏବଂ ପ୍ରୟାସ କରିବ | ଅଧିକ କଣ, ସମ୍ପ୍ରତି COVID-19 ବିସ୍ଫୋରଣ ଦ୍ୱାରା ଏହି ପ୍ରୟାସ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇ ରହିବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି, ଯାହା ଅନେକ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ନିର୍ମାତାଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଲଞ୍ଚ ଏବଂ ଯୋଗାଣ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀକୁ ପୁନ work କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛି | ମିନି ଏଲଇଡି ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଉନ୍ନତ ଆଲୋକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ମାଧ୍ୟମରେ ଉନ୍ନତ ଚିତ୍ର ଗୁଣ ପାଇଁ LCD ପ୍ୟାନେଲ ପଛରେ ଅଧିକ, ଛୋଟ ଏଲଇଡିଗୁଡ଼ିକୁ ରଖିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଏ |

କୁଓଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ନୂତନ 14.1-ଇଞ୍ଚ ମ୍ୟାକବୁକ୍ ପ୍ରୋ ବର୍ଷର ଚତୁର୍ଥ ମାସିକରେ ଏକ ସତେଜ 16-ଇଞ୍ଚ ସଂସ୍କରଣ ସହିତ ଲଞ୍ଚ ହୋଇପାରେ | ପ୍ରାୟ ତିନିମାସ ପୂର୍ବେ ଆପଲ୍ ଏହାର ସ୍କ୍ରିନ୍ ଆକାରକୁ 16 ଇଞ୍ଚକୁ ବୃଦ୍ଧି କରି 15-ଇଞ୍ଚ୍ ମ୍ୟାକ୍ବୁକ୍ ପ୍ରୋକୁ ସତେଜ କରିଥିଲା | କପର୍ଟିନୋ-ଆଧାରିତ ବିଶାଳ ବୃହତ୍ ହିଟ୍ସିଙ୍କ୍, ପୁନ es ଡିଜାଇନ୍ ସ୍ପିକର, ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ ଉନ୍ନତ ‘ମ୍ୟାଜିକ୍’ କଞ୍ଚା 1-ମିଲିମିଟର ଚାବି ସହିତ ପୁନ work କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ କୀବୋର୍ଡ୍ ମଧ୍ୟ ପକାଇଲା |